Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Beépített szekrény, ruhásszekr...

Beépített szekrény, ruhásszekrény falhoz tétele tompítja szigeteli a túlóldalról érkező hangokat?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy az egyik falamat telibeépítem szekrénnyel a lépi felől a lift zaját tompítva, nem stúdióminőségű hangszigetelést várok el csak hogy jó-e arra hogy valamit tompítsak vele, esetleg mögötte berakom gyapotlapokkal, de nélküle is fog csökkenni a hanghatás?
2015. márc. 6. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán, mert a hang terjed a falakon és átterjed a födémbe is, ha így egyszerűbb megérteni. Gyakorlatilag ugyan úgy fogod hallani, talán nem olyan hangszinten, viszont berohad a szekrény mögött a fal, ha az nem fűtött helységé.
2015. márc. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fűtött központifűtéses szoba, panelban. Igen ezt tudom hogy a födém is viszi a hangot, de azért valamit csillapít a ruhásszekrény is önmagában a hangot amit a mögötte lévő fal ad át?
2015. márc. 6. 08:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Tegyél mögé faliszőnyeget, akkor jól csillapít.
2015. márc. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szőnyeg? Nem vékony az? Akkor a szekrényben lévő ruhák is kell hogy szigeteljenek, igaz nem egybefüggően vannak de vastagabbak mert lapjára hajtogatva vannak betéve. Olyat is olvastam hogy maga a fa is hangszigetel, bár ezt fenntartásokkal kezelném.
2015. márc. 6. 08:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem az a legfontosabb, hogy milyen vékony, hanem az, hogy rezgésbe tud-e jönni a hangtól, és ha igen, merre terjed tovább a rezgés.

A fa egyértelműen kiválóan tud rezegni, és a hang egy irányba terjed tovább (merőlegesen a lapjára, tehát pont a szoba közepe felé).

A szőnyeg szanaszét szórja a hangot, elég jól szigetel.

Persze valami vastagabb és jó szálas szőnyeg. Ezért faliszőnyeg, mert nem lehet lépkedni rajta (leszednéd az összes szálát).


Csak arra vigyázz, hogy időnként tisztítani is kell azt a szőnyeget és a bogarak is nagyon kedvelik.

2015. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia

Valamilyen hangszigetelő anyagot tegyél rá. hangszigetelő szivacs, és ezután építs beépített szekrényt.

Valószínűleg sokat fog tompítani, de tökéletes nem lesz, mert más is vezetheti a hangot. Lehet a lifttől az egész épület remeg. Érdemes lenne a lift üzembentartójával is beszélni, hogy mit tehet a csendesebb lifttért.

2015. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!