Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a jobb fűtés szempontjá...

Melyik a jobb fűtés szempontjából: cserépkályha vagy kandalló?

Figyelt kérdés
Hosszabb távra szeretnénk, állandó fűtésre. Melyik érné meg jobban?
2010. febr. 24. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk kandalló a fő fűtésünk. És legközelebb is az lenne, ha még egyszer építkeznék.


És igen a gáz sokkal kényelmesebb. A fa viszont környezetkímélő, olcsó, hangulatos. Van aki pénzért fitnesscenterbe megy, van aki szabadidejében fát hasogat. Van aki aggódik, hogy mikor zárják el az ukránok vagy oroszok a gázt, van aki nem.


Cserépkályha, vagy kandalló? Akarom látni a tüzet, vagy sem? Akarom, hogy gyorsan felfűtsön, vagy nem? Van hőtároló tömege a házamnak, vagy nincs? Melyik tetszik jobban? Egy mai kandalló mellesleg sokkal hatékonyabban égeti el a fát, mint egy cserépkályha.


Szóval nekem kandalló, de ízlésről, egyéni preferenciákról nem vitatkozom.

2010. febr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%

"Kedvesem!"

akkor valamit nagyon rosszul csináltatok, vagy a kályha volt rosszul megépítve, de nálunk reggel még ott a parázs a kályhában, ha teszel rá fát be sem kell gyújtani, mire hazaérsz megintcsak parázs van. Sosem szoktunk este bedurrantani, hogy megsülj a hőségtől, ellenben sosem fagyoskodunk reggel, és SOHA nem volt olyan, hogy kabátban kellett volna várnom hogy begyulladjon. Ha reggel nem tettünk rá, igen, kialudt mire hazaért valaki, de már általános iskolás koromban be tudtam gyújtani, nem egy nagy dolog, a hamut meg nem kell minden nap levinni. Ok hogy kényelmesebb az ősszel begyújtom tavasszal meg lekapcsolom, de sokkal sokkal többre tartom a cserépkályhánkat mint egy koncektort..

Bárki jön hozzánk el van hülve hogy dejó a kályha és milyen jó lenne ha náluk is az lenne. szóval még mindig azt mondom, CSERÉPKÁLYHA

2010. febr. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mi van? Nektek milyen cserépkályháitok vannak? Kedves kérdező. Egy JÓÓÓ cserépkályha, a lakás megfelelő pontján nagyon sokat jelent. Gáz fűtés 2011-ben? Na persze, újgazdagéknál lehet. A cserépkályhai hatékonyságot még a mai napig sem tudták leutánozni semmilyen modern kazánnal (eléggé képben vagyok, kár vitatkozni ezen). A legideálisabb megoldás a központi fűtés egy modern kazánnal, és igény szerint cserépkályha oda, ahol értelme van. A sima kályhának semmi értelme. Addig meleg, amég ég benne a tűz. Ezt is biztos forrásból tudom. Laktam már gázfűtésben, távfűtésben, központiban, kályha+központiban, és most cserépkályha+központiban lakom. Én azt tervezem, hogy még egy cserépkályhát rakatok, és akkor a központi fűtést nem is gyújtom be, majd csak a leghidegebb napokban.


Egy jó cserépkályha 12 órán át is megtartja a meleget. Szó szerint! Ha pedig veszünk egy 2 szoba konyhás, fürdős házat, amit be tudunk fűteni 2 cserépkályhával, akkor körülbelül 40%-al kevesebb fát tüzelsz el, mint a legmodernebb központi fűtéses kazánnal.

2012. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A gázzal meg össze sem lehet hasonlítani.
2012. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

én a téglakályháinkra esküszöm (cserépkályha is van)


viszont azt aláírom, hogyha nem lenne itthon, aki naponta du 2-3 körül begyújtana, hogy este 6-ra ontsa a meleget, és ne éjjel kapjunk hőgutát, akkor tényleg a hideg lakásba jönnénk haza. És van is vele munka - helyre pakolás, és becipelés.

2012. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
a téglakályhát úgy építik, mint a cserépkályhát, csak nem mázas felületű, vékony csempe a külső burka, hanem kisméretű tégla, vagy féltégla. Nagyon jól tartja a meleget. (Köze nincs a vaskályhához - jegyzem meg a kötözködő hülyébbek kedvéért. http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__lakberendezes__2520486..
2012. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jogos 1.válaszoló,hogy a gáz kényelmesebb,ezt nem tagadom,de bizony a nagy rezsicsökkentéssel eléggé manipulálják a gázt,nem lehet 20 foknál jobban felfűteni a lakást,persze a gáz fogy és fogy,ellenben,legyen szó cserépkályháról,kandallóról,vegyes tüzelésű kazánról,még mindig jobb ezekkel fűteni,mert 25 fokra is felfűti a házat,de aki hülye,használjon gázt,de aztán ne csodálkozzon.
2014. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!