Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szeretnék a szobámból vmi...

Szeretnék a szobámból vmi egzotikusabb, távol keletiesebb hangulatot varázsolni miket vegyek ill. miket tudnék saját magam elkészíteni öteletek várok? (nincs sok pénzem:S sajnos)

Figyelt kérdés
mert fogalmam sincs h kezdjek bele, am nekem is van néhány ötletem mint pl mozaikot csinálni és kirkani a falra de azt h kell még sosem csináltam ilyet ill szeretnék lámpát is csinálni színes üvegekből ha csináltatok már iylet akor légyszíves segítsetek:) előre is köszy a válaszokat:)
2010. febr. 28. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen láttam már óriási legyezőt, aminek kb egy méteres a szára, kiakasztva a szoba falára. Elég egzotikus hatást kelt.


Vagy lenge, színes anyagot baldachinként kifeszíteni fejmagasság fölött valahol a szobában.

2010. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
ha a faladat is ki szeretnéd festeni és nincs pénzed festőre, akkor próbáld ki azt a módszert hogy egy alapszínnel befested a falat(narancs,piros stb.) és egy hozzá harmonizáló másik színnel úgymond megantikolod. ez annyit jelent, hogy fogsz egy szivacsot belemártod a festékbe, kicsavarod,majd pedig a falra nyomod.nagyon jól néz ki és egyszerü is:) a dekorációt illetően ha van lehetőséged menj bolhapiacra vagy egyéb kirakadóvásárba csomó olyan dolog van amit egy kis kreatívsággal fel tudsz dobni. sok sikert!:)
2010. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszy a gyors válaszokat:)
2010. febr. 28. 13:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor alapból kell kiindulni. Falak:csak is melegszínek(tehát nem kék,zöld,hupilila,hanem piros,bordó,narancs,sárga és azok árnyalatai). Bútorok: a falat inkább érdemes naranccsal lefesteni,mert a távolkeleti lakberendezéshez inkább a sötét bútorok állnak jól(mahagóni,bordó,sötétbarna). Kiegészítők: bolti kis apróságok is fel tudak dobni egy-egy szobát(pl. egy kiselefánt,vagy egy kisebb legyező is jól mutat). A nappaliba tökéletes lenne egy hatalmas legyező ( [link] -->hobbiboltok;ára: 800-5000),és kisebb-nagyobb virágok közé,olyan kisebb szökőkút( [link] --->nagyobb virágüzletek ;ára: 1200-5000-mérettől függő). Függönyöknél is fontos szerepet tölt be a változatosság,hosszaság,minta,( [link] --->Diego)de sötétítőt is használhatsz(arra fogyelj,hogy nem mutat jól ha narancssárga függönyhöz,fehér sötétítőt alkalmazol! Ha vendégek jönnek egy kis keleti hangulatot legjobban úgy tudsz varázsolni,ha beindítasz vmi zenét,halkan,csendesen. Egyedi mintákat is festhetsz ( [link] ) falra.

És ahol lehet bambuszredőnyt használj( [link] ---> Diego,Tesco)

12L

2010. febr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszy szépen:) jöhetnek még ötletek:)
2010. febr. 28. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
Elsősorban venni kell két tevét.
2010. márc. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ha keleties hangulatot szeretnél akkor az a kérdés, h mennyire kelet? nagyon messze-kelet? :) pl japán? egyszerű letisztult minimáldesign, fekete natúr színekkel kontrasztban és néhány élénk kiegészítő "európaiasodva": narancs színű párna, falmatrica [link]

Én ezt nagyon kedvelem mert kiegyensúlyozott. Persze elfér a falon a legyező vagy a napernyő is, de jól mutat a porcelán(utánzatú) teáskészlet a bambusztálcán. Feltünő méretű fényes fekete padlóváza. Natúr színű roló az ablakon, papír lámpabúrák.

Egyébként ilyen faldekorációt Te is készíthetsz teásdobozról másolva.

2010. márc. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát semmi féleképpen enm japános dolgokat szeretnék modnjuk nem tudom h voltál már teázokba nah hasonlóan szeretném kialakítani a szobám szóval amikor így belépek akkor egyből relaxálni tudjak beszerzek vizipiát sok kis párnát és áthívom a barátaim vmi ilyemsire gondoltam am a falam rózsaszínes barack színű nemsokára festeni fogunk és midnen féleképpen vmi erős színt szeretnék a szobámba piros v narancs v ezekenek árnyalatait és ksözy szépen a többi válaszolonak a segítségét:)
2010. márc. 2. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!