Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egyszobás lakás egyetlen...

Egyszobás lakás egyetlen szobáját hogyan rendeznétek be?

Figyelt kérdés

45 négyzetméteres, tehát egyszobásnak nagy, lehetne másfél szobás is, de nagy az ebédlője. Sok a beépített szekrény, a szobában is van egy, ami elvesz az egyik kisebbik falból kicsivel több, mint 1 métert. A másik kisebbik falon van az erkély. Az egyik nagyobbik falon az ajtó.

Ti hogyan és mivel rendeznétek be? Sok-sok ötletet kérek!



2015. okt. 3. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok, de az én szobám viszonylag kicsi. Elgondolkoztam rajta, hogy egy sarokkanapét veszek, azon aludni is lehet, de számomra mindig olyan érzést keltene, mintha vendég lennék a saját lakásomban.

Ezért én vettem egy 140-es ágyat és egy kisebb kanapét, ahova azért letud ülni a vendég, ha jön valaki. Nekem is kényelmes azon összekuporodva tv-zni esténként még zuhany és ágyba bújás előtt. Annyi, hogy így mindenki egyben a hálószobámba is toppan, dehát ez van.


Ha lenne hozzá hely, akkor vennék térelválasztó polcokat az ágyam és a kanapé közé, ez egészen biztos.

Számomra létfeltétel egy kis dolgozó sarok is, így az íróasztal elengedhetetlen. Ezen felül komplett szekrénysorokat néznék, amiben van polcos és akasztós rész + tv "fal".

2015. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én is hasonlóan gondolkodtam, már kb. 5-6 rajzot téptem szét, amin elkezdtem tervezgetni a szoba berendezését, de valahogy sehogy sem jó.

Eddig megvan a szekrénysor, aminek van tévés része, én is egyben akartam az ülőgarnitúrát az ággyal, ami így kihúzhatós, meg is vettem, de később nem akartam egész életemben kanapén aludni, vagy ha vendég jön, akkor összecsukni, így marad összecsukva vendégsarokként, dohányzóasztallal, és vettem egy franciaágyat. Elvileg befér, csak hova forgassam. Az ágy mellett éjjeliszekrény is lenne, meg szintúgy dolgozósarok, íróasztalom is van, csak el kéne helyezni. Emellett igazi nőként egy fésülködőasztalom is van, ami nem túl széles, 70 cm, de azt is el kell helyezni (és még a beépített szekrényt is ki kéne nyitni) :-))

Térelválasztó polc is kéne! De már nem is álmodom róla.

2015. okt. 3. 11:23
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ha teszel fel méreteket alaprajz és a bútorok könnyebb lenne. Ablak ajtó is kéne rá.
2015. okt. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

45 m2 elég nagy, jól be lehet rendezni.


Ha teszel fel alaprazot méretekkel, akkor szívesen küldök neked példát, hogy én hogyan csinálnám. Alaprajz nélkül viszont lehetetlen ötleteket adni.

2015. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Igen méretek kellenek de biztos lesz egy csomó jó ötlet. Két bútor lehet el se fér egy helyen akkor csak vakon tippelgetnénk.
2015. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%
volt itt valaki akinek egy hosszúkás alaprajzú házat kellett kialakítani a helységek sorrendjét meg hol legyen válaszfal és meglett a lehetséges legjobb. Én is lestem mert más adta be végül a legjobbat. Gondolom megmozgattuk egymást is közben. :)
2015. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több szem többet lát. Tényleg jól jön ilyenkor egy alaprajz és a bútorok alapméretei.

Anno én is úgy rendezkedtem be, hogy ötletem sem volt mit hova tegyek. Aztán jött a család és a barátok és elkezdtünk ötletelni. Úgy vettem észre van egy praktikus vonal és van az "otthon érzet". Mások praktikus szemmel látják, míg én azt is nézem számomra hogy lenne az otthonosabb. Túl sok lehetőséget az én szobám sem ad, de még is sikerült úgy berendezni, hogy otthon érezzem magam benne. Az én lakásom 31 négyzetméter nem túl nagy szobával.


Nem mellesleg nem vagyok Ikea párti, de praktikus tárolásban nagyon otthon vannak! Rengeteg cuccom származik onnan, ágyalatti tároláshoz, szekrényben jobb helykihasználás miatt, stb.

2015. okt. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekünk 42 nm a lakás, egy hatalmas szoba van. Tavaly újítottuk fel. Mi leválasztottunk egy hálószoba részt egy fél gipszkarton fallal. Ehhez hasonló megoldás: [link] .A fal polcos a nappaliszoba részen, ebben kapott helyet a tv is.

Olyan ágyat vettünk, aminek az alja kihúzható tároló, sok mindent el lehet süllyeszteni benne.

2015. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:

Az általad megadott kritériumokkal még azért nem lehet tanácsot ami úgy konkrétan, mert ezekkel az adottságokkal egész más lakások szobbák is lehetségesek.


45 négyzetméter - ezt kiadja egy 5x9 m-es lakás is, de egy 4x11,25 is és egy 6x7,5 is, meg ha L alakban van valahol a kombinációk egész sora lehetséges.


Számít a szoba falainak aránya ezen belül, az ebédlőé szintén, e kettő arányai és elhelyezkedése megint sok újabb kombinációt adhat ki, így ezt megszorozzuk az előző lehetőségekkel ami legalább 20 x 20 = 400 féle lehetőség.


A többiről még szót sem ejtettünk. A válaszhoz pontos alaprajz szükséges és a berendezés helyzete/méretei.

2015. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!