Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik led fényforrást rendeljem?

Melyik led fényforrást rendeljem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Clf fényforrásokat szeretném száműzni a 3.20m hosszú 2m széles szobából. Jelenleg három darab Clf van ezek helyére szeretnék egy darab ledet.

Már van egy hideg fehér színű.

Flamingó színű a szobám fala.

Csillár [link]

Általam kiszemelt fényforrások: [link]

Vagy [link]

Melyiket rendeljem? Illetve hideg vagy meleg fehér színben?

Tudtok jobbat 1700ft környékén?



2015. nov. 15. 17:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Kültérre udvar világításra vagy műhelybe jó a hidegfényű is, csak a szobába, lakótérbe nem szabad tenni, mert nem lehet pihenni mellette.


Ébresztő hatású rövid hullámhosszú fényt bocsát ki, ami kedvezőtlen a pihenő embernek. Állandó készenlétre hangol a hideg fény és nem tudsz alvásra, pihenésre hangolódni mellette. Olyan mint ha a nappali kékes fényből akarnál bemenni aludni. Ahhoz nagyon álmosnak kell lenni, hogy sikerüljön. lakótérbe csak melegfényű fényforrás való.

2015. nov. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

[link]



Esetleg ez 10w warm whiteban? Akár kettőt is tudok belőle rendelni.

Vélemény?

2015. nov. 17. 07:15
 13/24 anonim ***** válasza:

Készülj fel hogy a meleg fehér ledeknek hiába van ráírva ugyan az a lumen mint a hideg fehérre fele akkora fénye lessz!


Én is vettem két ilyen gránát tipúsú körbe smd ledeset egyet hidegbe egyet melegbe de a meleg fénye önmagában semmire nem elég . a kettőt egyszerre használom úgy ér valamit.

2015. nov. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"Az Auchanban itthon most lehetett kapni.."

Bocsánat, Aldit akartam mondani.

lehet, hogy van ahol még maradt belőle, de nagyon elkapkodták, mert tényleg nagyon jó.


kipróbáltam azonos kamera beállításokkal készült egy fotó a régi izzószálasról is és a ledesről szintén, de amikor megnéztem a kamerán, akkor nem láttam a különbséget sem fényerőben se pedig színben, pedig fel akartam tölteni, hogy megmutassam, de nem derült ki melyik a ledes és melyik az izzószálas lámpáról készült fotó. Ezek már nagyon jó hatásfokú ledek.

2015. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy kukorica égőt is rakhatsz bele, ha az 12-15W körül van, akár meleg fényűt is, ebből 4 elég fényt ad majd.

Persze nem túl előnyös ez a csillár így, hogy felfelé világít, az indirekt fény sokkal több, mint a direkt fény. Nálam a nappaliban 5 ágú csillár van (azon lefelé néz a foglalat s a búra), E14-es hagyományos gyertya formájú meleg fényű ledes égőből raktam bele 5W-ost (5db-ot) s ez határozottan nagyobb fényerőt ad, mint előtte a hagyományos 5db 40W-os izzó. Ugyanez konyhában, a 2 100W-os izzó helyére került 2 13W-os led, ami majd cserélve lesz led panelra, mert ugyan elégségesnek tartom a fényt, de a lámpa kialakítása miatt oldalirányba világít az égő, s emiatt nem egyenletes a fény, s kicsit zavaró. 1700Ft-ban gondolkodsz, akkor nem tudom mi a bánatos bánatért ragaszkodsz ennyire az ebay-hez. Mo-on is már viszonylag normalizálódott a ledes fényforrások ára, s legalább tudod érvényesíteni a garanciát, nálunk is jár kedvezmény több darab vásárlása esetén, s másnap, legkésőbb harmadnap megkapod.

2015. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Persze nem túl előnyös ez a csillár így, hogy felfelé világít, az indirekt fény sokkal több, mint a direkt fény."


Ez így van pontosan.

Éppen ezért az ilyen nem fő irányba világító lámpákat csak hagulatkeltésre szokták használni és mellette szükség van helyi fő megvilágításokra is, pl ha valamit olcasol, dolgozol, írsz, ahhoz egy ilyen felfelé világító fényforás már nem lehet elég, legfeljebb akkor ha rangeteg lumennyi fényt elpazarosz, abból valamicske jut már lefelé is, de azt úgy drága luxus használni.

Gondolom, itt is a fő megvilágítást a több kis irányított helyi megvilágítás adja, amit külön ki be lehet kapcsolni a feladat szerint.

Legalább is így lenne célszerű.

2015. nov. 20. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat végül ezt rendeltem: [link]

Csillárból venni szeretnék másikat vagy pedig ezt egy fúrással megoldani, hogy lefelé lógjon

2015. nov. 25. 16:30
 18/24 anonim ***** válasza:

Húha, ez fényben biztos elég lesz, elvileg ennek a fénye, ha hihetünk annak, amit állítanak, s reálisnak is tartom, több lesz mint egy hagyományos 100W-os izzóé.

Szerintem amúgy lazán áttudod fordítani a lámpát, az is lehet, hogy csavarokkal rakták össze. A csillár ágait valahogy lepreparálod a csillár "testről", s azt a muglit a csillár ágáról, majd az egészet átfordítod. A kábelezésre ügyelj, hogy ne sértsd meg.

2015. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Igazság az, hogy apukám csinálta kettő darab csillárból átfurni is ő fogja. Azt mondta csak egy fúrás az egész.
2015. nov. 26. 16:26
 20/24 A kérdező kommentje:

Furcsa módon már meg is érkezett.

Le vettük az egyikről a burat és világít, mint a meszes. Bár inkább warm whitet kellett volna rendelnem.

Remélem nem lesz baj vele.

3 cfl és egy pure white van becsavarva.

Még van egy pure white.

Rendeljek warm white-t szerintetek, mert e kettő pure white máshova is jó lesz.

2015. nov. 27. 18:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!