Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik led fényforrást rendeljem?

Melyik led fényforrást rendeljem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Clf fényforrásokat szeretném száműzni a 3.20m hosszú 2m széles szobából. Jelenleg három darab Clf van ezek helyére szeretnék egy darab ledet.

Már van egy hideg fehér színű.

Flamingó színű a szobám fala.

Csillár [link]

Általam kiszemelt fényforrások: [link]

Vagy [link]

Melyiket rendeljem? Illetve hideg vagy meleg fehér színben?

Tudtok jobbat 1700ft környékén?



2015. nov. 15. 17:17
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Hát, ha a meleg fényt jobb szereted, akkor rendelj azt. :) A hideg fehér fény éberséget kényszerít ki, ha olyan helyen használod, ahol pihenni szoktál, nappali, szoba, háló, akkor oda ideálisabb a meleg fehér fény, legalábbis mi, magyarok azt szoktuk meg, pl. a kínaiak a természetes fehér s a hideg fehér fényt jobban kedvelik.
2015. nov. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Már mint jobban kedvelik a műhelyben,, garázsban saját maguknak, de éjszaka a melatonin szintjüket a kékes árnyalatú fény ugyanúgy kedvezőtlenül befolyásolja alvás előtt, viszont a hidegfehér ledeket könnyebb nagy fényerővel gyártani és eladni, mert a régebbi még kevésbé hatékony, csúnya színű melegfehérekhez képest erősebb fényt tudnak előállítani velük.


Amit mostanában vettem az Aldiban melegfehéret, azok már elég erősen világítanak és a színük is természetes meleg fényű.


Az a gyártó kínai cégnek huszadrangú szempont, hogy valaki aludni is akar majd utána. Pedig a kékes fény lekapcsolása után nagyon fáradtnak kell lenni, hogy valaki el tudjon rövid időn belül aludni. A szervezetünk így működik.


Utána kerestem a neten, hátha van valami cikk erről és többet is találtam. Erről van szó, amiért nem jó a lakószobába hideg túlsúlyos fényt használni:

[link]

2015. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Jelenleg egy cfl meleg és kettő pure white led és egy hideg fehér led van becsavarva.

Rendeljek a kettő pure white mellé egy 89 ledes warm white-t?

És akkor maradna a kettő pure egy cfl és egy 89es warm white

2015. nov. 28. 16:23
 24/24 anonim ***** válasza:

Ezt így nem tudom megmondani, de mielőtt aludni mész, már egy órával hamarabb inkább csak meleg fényűvel érdemes világítani, hogy ráhangolódj a pihenésre. A hideg fényű lámpákat akkor már érdemesebb lekapcsolni.


Ahogy olvasgatom a hideg fény hatásáról, az olyan ébresztő hatású, mint ha lefekvés előtt kávét inna az ember. Össze hasonlították a hideg fényű megvilágítás hatását a koffeinnel és az lett az eredmény, hogy a hideg fény sokkal jobban élénken tart. Vagyis lefekvés előtt egy órával érdemes lekapcsolni minden hideg (kékeshez közelebb álló) fényű fényforrást a szobában, sőt a lakásban mert nehezebb lesz a hideg fény utána elaludni.


Amit én vettem utoljára többet is az Aldiban, azok 6-7 Watt mellett 470 lument adnak le. Szóval elég hatékonyak.

2015. nov. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!