Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy lehet az, hogy vidéki...

Hogy lehet az, hogy vidéki városok sokkal korral haladóbbak, modernebbek, mint Budapest?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy Budapesten szinte az összes lakás rohad, ódivatú, vidéki városoknál pedig rengeteg az újépítésű modern? Én ezt nem értem. Albérletben, pl. Pesten lehetetlen 50 nm-es minimal design-os lakást találni 50 ezerért, vidéken meg akár 60 nm-eset is kifoghatsz 50-ért fullextrával. Miért van az, hogy Budapesten luxusnak számít a távirányítós gardróbajtó, sarokkád, légkondi, villanysütő, meg sötétbarna egybefüggő szalagparketta? Ez lenne ma az általános, semmi luxus nincs benne, csak korral haladás.
2015. dec. 2. 22:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
33%

Miért pont sötétbarna? :D

Különben meg azért, mert a fővárosban lakni kiváltság, ehhez miért árakkal. Itt is van mindenféle lakás, de 50-ért levegőt sem nagyon kapsz. És ez így van jól.

2015. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hát abszolút nincs rendben szerintem, mert Pesten szerintem csak elrohadni lehet ma..:) Vidéki városban lakom, Pestre csak szórakozni járok heti 1x-2x, meg kajálni, mászkálni. De semmi pénzért nem laknék ott.


90-100 ezerig 50 nm szerintem még rendben lenne Pesten, mert pl. vidékre 40-50 ezer az utazás, úgy 50-60 km távra. Ezért érthető lenne, innen meg végképp nem értem, hogy az emberek miért annyira buták, hogy Pesten élnek még? Vagy mi értelme van, akinek nincs ott saját lakása?

Nézzük, idő és pénz: idő: kb. 1 óra IC mondjuk, az úgy 90-100 km, bérlet havi pedig 40-50 körül, a munkahelyi utazás támogatást már ne is mondjam. Szóval lehet 80-100 e + 1 óra utazással kijön egy ember 1 hónapban, plusz friss levegőt szív, ezért tényleg nem értem, hogy egyesek miért fizetik a dupláját rohadó lakásokért.

2015. dec. 2. 23:00
 3/22 A kérdező kommentje:

Ja, sötétbarna azért, mert jól néz ki, ízléses..:) Hol találsz Budapesten ilyet?

[link]

Úgy tűnik, mintha luxus lenne, közbe csak egy parketta meg egy ágy.

2015. dec. 2. 23:03
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Mert szeretjük, és mert jó itt élni. Hogy szerinted 100k-ért lenne reális egy lakás... szerintem meg ingyen. :D De egyikünknek sincs igaza, a bérleti árak ettől jóval magasabbak, ha normális körülményeket szeretnél.
2015. dec. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tűnik luxusnak, nem is tetszik. Amúgy ez a fajta nem is drága.
2015. dec. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Az értelmi szinted a szalagparkettáéval egyenlő, fiam..:) Pont azt írtam, hogy ha normális körülményeket szeretnél, 100 ezer feléből már meg tudod csinálni.
2015. dec. 2. 23:18
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
Értem. Szóval egy pénztelen tahó vagy, véleménnyel, akinek savanyú a szőlő. Köszönöm hogy elmesélted. Még valami? :D
2015. dec. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Van pénzem elég, talán annál picit több is, de eszem is..:) Minek dobnék ki ablakon pénzt?
2015. dec. 2. 23:44
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

Mert rossz a vezetése, és rengeteg a megoldatlan probléma. Én is rá szoktam csodálkozni vidéki városokra, mennyivel fejlettebb némelyik Budapestnél.

Az ingatlanárakat általában nem a település fejlettsége, hanem az általa nyújtott (főleg munka-) lehetőségek, és ezen keresztül az irántuk érzékelhető kereslet határozza meg.

2015. dec. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%

"Különben meg azért, mert a fővárosban lakni kiváltság"


Ezen behaltam:D Ki osztogatja és mely érdemek alapján a lakhatási engedélyeket? Különös tekintettel a proli és kisebbségi negyedekre?:D

2015. dec. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!