Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy jó ágy vagy egy légkondi...

Egy jó ágy vagy egy légkondi a fontosabb panelbe költözéskor?

Figyelt kérdés

Férjemmel most vettünk panellakást. Azt hallottam, nagyon meleg van bennük, ezért jó volna egy légkondi. Másrészt meg normális ágyunk sincs (albérletben lakunk, szüleimnél van egy viszonylag új kinyitható kanapé, azt elhoznánk).


Az új rendes ágy és a légkondi kb. 200-250.000 Ft-ba kerül, de mindkettőre egyszerre, beköltözéskor nincs kapacitásunk.


Aki panelben lakik, mit tanácsol? Inkább kinyitható kanapén nyomorogjunk, de legyen légkondink, vagy redőnnyel és ventilátorral éljünk nyáron, és rendes jó ágyon aludjunk?



2016. ápr. 14. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Én előbb egy jó ágyat vennék, nagyon jó matraccal. Ugyanis a kialvatlanság, rossz alvás hosszabb távon sokkal károsabb mint a nagy melegek amik csak nyáron fordulnak elő. Vegyél egy jó ágyat és kalkulálj a költségvetésbe egy jó ventilátort..Amíg nincs pénz légkondira a ventilátor is megfelelő lesz.
2016. ápr. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Ágy!

Mi 3 éve lakunk szigetelt panelban. Nincs klíma, nem is akarok. Ha tudsz keresztbe szellőztetni, abszolút felesleges.

Ha nem szigetelt a ház, vagy legfelső emelet, akkor megfontolandó, de azt ugye tudod, hogy ezt villamos hálózat felújítással, és bővítéssel kell kezdeni?

2016. ápr. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Nyáron valóban kibírhatatlanul meleg van...23 évet éltem panelban, csak ventillátorral tudtam aludni max. fokozaton, az meg ugye hangos és zavaró. Maga a pokol.


A kinyitható kanapén alvás viszont nem megoldás, nem tesz jót a gerincnek és hátfájdalmakat okoz.


Én a helyetekben most egy ágyba fektetnék be, és nyárig megpróbálnám összespórolni egy légkondi árát, mert arra bizony tényleg szükség lesz.

2016. ápr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2:valamiben meg kell halni.:)
2016. ápr. 14. 18:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Na de a hőségtől??
2016. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

Egy rossz ágytól télen nyáron szenvedsz, folyamatosan kialvatlan nyűgös leszel, fájni fog mindened.

Nyáron pedig kibírható a meleg ventilátor mellett egy két szezon erejéig, majd mikor összejön a pénz beszereltetitek a légkondit.


Legalábbis mi eszerint jártunk el, inkább csináltatunk egy strapabíró fenyőágyat és vettünk jó matracot bele, de már most kialakíttattuk a konnektort oda, ahová majd a légkondit tesszük.

2016. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Lehet akár milyen ágyad ha dög meleg van úgyse alszol. Én megcsinálnám a légkondit és elhoznám a kanapét és később vennék ágyat. Én tavaly csináltattam légkondit aranyat ér . Inkább aludnék egy szivacson a földön mint hogy még egy nyarat töltsek légkondi nélkül. Én nem birom a meleget.
2016. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

En legkondit vennek a helyedben. Nyaron nalunk 39,5 C° volt a legmagasabb napi hömerseklet, nemtom, hogy birtak masok ilyen melegben, de en mar a legkondit nem tudnam nelkülözni.

Vannak felfujhato vendegágyak, addig az is megtenne, mire lesz penzetek egy normalis ágyra. [link]

2016. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Felejtsétek el a felfújható ágyat. Vagy legalábbis vegyetek 2 esgszemélyeset. Ha az egyikőtök fordul, a másikat is dobálja. Garantáltan nem fogtok aludni.

Mi aludtunk ilyenen huzamosabb ideig, tapasztalatból beszélek.

2016. ápr. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

semmiképp, ezt utána ki kellene dobnunk amúgyis (nem jön hozzánk aludni vendég), mindenképp akkor már kinyitható kanapé lenne, és összecsukva később a nappaliban.


most úgy tűnik, akad mindkettőre pénz, de persze a költözés még sokat elvihet. meglátjuk:)

2016. ápr. 17. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!