Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy jó ágy vagy egy légkondi...

Egy jó ágy vagy egy légkondi a fontosabb panelbe költözéskor?

Figyelt kérdés

Férjemmel most vettünk panellakást. Azt hallottam, nagyon meleg van bennük, ezért jó volna egy légkondi. Másrészt meg normális ágyunk sincs (albérletben lakunk, szüleimnél van egy viszonylag új kinyitható kanapé, azt elhoznánk).


Az új rendes ágy és a légkondi kb. 200-250.000 Ft-ba kerül, de mindkettőre egyszerre, beköltözéskor nincs kapacitásunk.


Aki panelben lakik, mit tanácsol? Inkább kinyitható kanapén nyomorogjunk, de legyen légkondink, vagy redőnnyel és ventilátorral éljünk nyáron, és rendes jó ágyon aludjunk?



2016. ápr. 14. 16:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
30%

Ágy. Éjszakára kinyitod az ablakot. Elé állítod a ventillátort, hogy kintről húzza be a hűvösebb levegőt.


Egész évben két hét szokott lenni, mikor azt mondom, hogy ezt nem lehet bírni, de inkább csak nappal, mikor ablakot se lehet nyitni, mert kint 40 fok van. Ekkor 29-30 fokig melegszik bent a levegő, de a fenti módszerrel jól lehet éjjel aludni, mert azért hűl.


Eleinte úgy voltam vele, hogy kéne klíma, de aztán meg úgy döntöttem, hogy nem itt akarom leélni az életemet, nekem nem ér annyi befektetést, meg villanyszámlát, hogy évi két hétben ötvenkettőből ne zsörtölődjek egy kicsit nappal.

2016. ápr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
30%
próbálj meg légkondin aludni és rájössz, hogy mi a fontosabb ágy vagy kondi :D
2016. ápr. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
89%

#11: Tavaly pl. 6-8 hét volt az a 2 hét :)

Kérdezőnek: Szerintem fontosak még a lakás adottságai, mert nem feltétlenül minden panelben elviselhetetlen a nyár, ha mondjuk egy 1. emeleti, északi fekvésű lakásról van szó, lehet soha nem is kell klíma, de ha egy zárószinti, déli fekvésű, középső lakásról beszélünk, azt mondanám kapásból, hogy vegyetek légkondit. Érdemes lenne megkérdezni az előző tulajtól, hogy mennyire volt elviselhetetlen a nyár pl. tavaly. Meg az sem mindegy azért, hogy ti mennyire bírjátok a meleget. Van aki 30 fokban is tökéletesen alszik, valaki meg 25 fokban a halálán van.

2016. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mennyire rossz most az ágyatok. Mert ha tudtok rajta aludni rendesen, nem kényelmetlen, akkor az ágy még várhat szerintem, ellenben én egy hete költöztem el a panel albérletemből, és megmondhatom, 31 fok volt, azt hittem, megfulladok, pedig én kifejezetten szeretem a meleget.

És hiába volt sötétítőm, meg szellőztettem egész éjszaka, a falak is át voltak forrósodva, annyira rossz volt már ott a közérzetem.


Ellenben, ha jó fekvésű a lakás, jól szigetelt és nincs hatalmas hő, akkor ágyat vennék. A nyár úgyis hamarosan véget ér, mondjuk azért még lehetnek nagy melegek.

Ti tudjátok úgyis, melyikre van most nagyobb szükségetek.

Ha nagyon kényesek vagytok az alvásra, akkor ágy, ha meg nem bírjátok a meleget, akkor klíma. Hosszútávon pedig tényleg mindkettő hatalmas segítség a jó közérzethez. :)

2016. aug. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!