Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fa vagy fém keretes ágy a...

Fa vagy fém keretes ágy a jobb? "Teli" legyen vagy ami lábakon áll (könnyebb takarítani alatta)? Matracból habszivacs vagy rugós?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2016. máj. 7. 21:04
 1/3 anonim válasza:
Nekem fa keretes, lábon álló van, rugós. A keret azért lett fából, mert nekem jobban tetszik, mint a vas, lábon áll, ezáltal könnyű alatta takarítani, beférsz alá a porszívóval, felmosóval stb. Viszont hátrány, hogy nincs ugye ágyneműtartó. Nekem van külön, úgyhogy ha nagyritkán nem csak letakarom, hanem el is pakolom, akkor meg tudom oldani ezt is. Azzal, hogy rugós, nincs semmi bajom,én szeretem, kényelmes. Egy franciaágyra vettünk valami speckó matracot, aranyáron, aztán kb 3 év után kiteknősödött, pedig forgattuk bizonyos időközönként. Ráadás, hogy nem is valami kínai, vagy netről rendelt valami volt, hanem "neves" márkatermék.
2016. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

""Teli" legyen vagy ami lábakon áll (könnyebb takarítani alatta)?"


A lábakon álló alatt valóban könnyebb takarítani. A teli alatt viszont egyáltalán nem kell :)


A lábakon állónak még előnye, hogy egy csomó mindent be tudsz rakni alá, ruhaszárítót használaton kívül, téli ágyneműt, téli csizmákat, bakancsokat nyárra, bőröndöt, porszívót, akármit. Ha pedig beesik az ágy mögé valami (kulcs, gyerekjáték, irat, pénz, stb.) azt könnyebb kiszedni.


Matraccal kapcsolatban pedig szerintem inkább menj el egy Ikeába vagy más bútorboltba, ahol van bemutatórész is. Ott lefekszel 3-4 szivacsos meg 3-4 rugós ágyra, és azt veszed, ami neked szimpatikusabb. A rugós egyébként többnyire jobba tartja a formáját (nehezebb kifeküdni derék-fenék tájékon), jobban tud szellőzni is, viszont nehezebb (vagy egyáltalán nem lehet) összetekerni, és többnyire drágább is. Idősebb korára pedig hajlamos elkezdeni nyikorogni, nyöszörögni ha mozogsz rajta.


Az pedig hogy fa vagy fém, az már inkább ízlés dolga. Ma már ritka a kovácsoltvas ágy, ha mégis van, azt aranyárban adják, dögnehéz, de nagyon dizájnos, és örök élet plusz egy nap. Ami csövekből van készítve, az könnyebb, de többnyire nem annyira esztétikus, a fából készült pedig esztétikus és könnyű, de idővel nyöszögni kezdhet (bár ezen többnyire a csavarok meghúzása segíteni szokott). Van még pozdorjából készült (ragasztóval préselt fűrészpor), ami addig jó, amíg nem kell egyszer szétszedni (mondjuk költözéskor), utána viszont már legtöbbször nyeklik-nyaklik, nem lesz igazán stabil. Viszont többnyire ezek a legolcsóbbak.

2016. máj. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem fa ágykeretem van. Több okból is inkább a fémet választanám legközelebbi ágy vásárlásakor.

1., ágyi poloska. Az ágyi poloska a fa szerkezetű ágyakban jobban megtelepszik, a hideg fém szerkezetben nem érzi jól magát

2., nyikorog a fa ágy, az egyik oldalán annyira szörnyű a helyzet, hogy már nem is ajánlott ott aludni

3., bereped, behorpad, könnyebben törik szerintem, legalább is az enyém biztosan

2017. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!