Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Régebben minden idősebb néni...

Régebben minden idősebb néni otthonában volt legalább egy kakukkos óra, kiváncsi lennék ezeket hol gyártották?

Figyelt kérdés
Nagyjából egyformának néztek ki ezek a kakukkoló óracsodák, két fenyőtobozszerű dísz csüngött le az alján vékony láncon. Tehát melyik országban és melyik cég gyártotta ezeket az órákat, ezt szeretnénk megtudni.

2016. máj. 19. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
De vicces, ugy egy honapja ezen gondolkodtam en is. Nekunk volt gyerekkoromban, epp olyan, amit irsz. Szerintem egykori szovjet v ndk. De inkabb tipp, mint bizonyossag.
2016. máj. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A jó öreg bakelit kakukkos órák. :-) Az előttem válaszoló jól sejti, szovjet gyártmány volt. Gondos utánajárással néhány darab a mai napig fellelhető belőlük.
2016. máj. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Most kerestem ra a neten. Vateran, jofogason a mai napig hirdetnek neha eladasra. Pusztitoan nez ki. Gyerekkent, ahogy ott viritott az eloszobaban, azt hittem, h tok meno. A gyartot sajnos nem talalom.

1.

2016. máj. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Majak a markaja. Vateran, jofogason meg most is talalsz...
2016. máj. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, ez egykoron idős házaspárok áporodott hajlékaiban egyfajta szárnyas oltárként funkcionálhatott, vagy valamilyen rurális státuszszimbólum.
2016. máj. 20. 01:18
 6/10 anonim ***** válasza:
"ez egykoron idős házaspárok áporodott hajlékaiban egyfajta szárnyas oltárként funkcionálhatott, vagy valamilyen rurális státuszszimbólum." Nagyon el vagy tévedve!
2016. máj. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"gykoron idős házaspárok áporodott hajlékaiban" Kérdező, te hol szocializálódtál? Szép kis szüleid, nagyszüleid lehettek... Gondolom az áporodott hajlékra vonatkozó megállapításaidat otthonról hozott tapasztalatokra alapoztad.
2016. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hat az nem ez volt. Azoknak, akik mar regen is oregek voltak, fatokos zengo-bongo orajuk volt. Egy igazi muremek. Es erces hangon utott ugyan, de nem kakkukolt. Ezek pedig a 70 -es evek vegen jottek divatba es zommel a fiatal v max kozepkoru parok vasaroltak. Elobbi orok ertek, utobbi ma mar kulonlegessegnek szamito, muanyag bovli. Es sosem volt pontos, meg uj koraban se. Ahogy a szovjet szines tv se volt szines fel ev utan.
2016. máj. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az a "régebben" bizony ehetett agy 50-70 éve, mert utána a németek és osztrákok mind felvásárolták fillérekért. A kakukkos órák a XIX.sz. második felében terjedtek el a régi óragyártó svájci-osztrák-német területeken és persze sok került Magyarországra is. Az ilyen fajta órák gyártása akkoriban elsősorban háziiparban történt és márkajelzés ezeken a gyártmányokon nemigen szerepel. Némelyik igazi műremek volt, amelyben az ütőszerkezet egy "kakukknak" nevezett faragott (és madártollakkal ellátott) madarat mozgatott, miközben egy elmés fújtató szerkezet sípon keresztül préselte ki a levegőt. Később gyártottak egyszerűbb, hangrúdra ütő szerkezeteket is és valóban, a nagy Szovjetúnióban pedig bakelitházas változatokat is gyártottak, Mára többnyire csak ilyen giccsek maradtak fenn.
2016. máj. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolso, olyan kakukkos orarol meg nem is hallottam, amirol te irsz. Nagyon kivancsi lennek ra pedig. Hogy tudnek rakeresni a neten, tudsz javasolni bmilyen kulcsszot esetleg? A leirasod alapjan en a hangrudas valtozatbol lattam jo nehanyat. Az apai nagyanyame nagyon szep volt. Egyszeru, de szep. Gyerekkent megallt bennem az uto, amikor megszolalt a tiszta szobaban :-)
2016. máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!