Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ikea matracokról vélemények,...

Ikea matracokról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kinéztem az Ikeában egy Hövag nevű zsákrugós matracot,keményet.

Elég jó árban van,de gyanúsan olcsó.

Szerintetek milyen minőségűek az ott kapható matracok?

Vélemények,tapasztalatok



2016. jún. 3. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk IKEA-s matracunk van, nagyon meg vagyunk elégedve vele :)


Mi nem foglalkoztunk az árával, mondjuk szerintem nem volt túl olcsó - az üzletben kipróbáltuk a próbamatracokat, és megvettük ami tetszett :)

2016. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 BiTOPro97 ***** válasza:
0%
Cardo sokkal jobb. És tartósabb.
2016. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És sokkal drágább is a Cardo.
2016. jún. 3. 20:32
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Matracdepo
2016. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Vannak olyanok,akiknek van személyes tapasztalatuk Ikeás matracokkal kapcsolatban?

Az első válaszolónak köszönöm!

2016. jún. 3. 22:10
 6/12 BiTOPro97 ***** válasza:
0%

Családomban többeknek. Végülis én is aludtam olyanon,

úgyan ez Cardo-val igaz, csak azt meg is venném.


Én olyanokat vettem, amit te nem vennél, mert csak kókusz, latexük kombinációjuk van. - és az is relatív drágán.

2016. jún. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Mi bonell rugósat vettünk, mert akkor vettünk új lakást, és annyi mindenre kellett a pénz, hogy nem volt zsákrugósra, pedig én is azt néztem ki eredetileg. 27.900-ért vettük a 160x200-as matracot 4 és fél éve, tök jó még mindig, annyit csinálnék másképpen, hogy a keményet választanám, nem a félkeményet.


A következő zsákrugós lesz nekünk is és a kemény fajta.


Nem tudom, hogy mennyire szeretitek amúgy az ikeát, de a matracnál 90 napod van rá, hogy eldöntsd kényelmes-e vagy sem, és ha nem akkor ha tiszta és még jó állapotban van visszavihetetd és jóváírják neki ajándékkártyára az értékét aztán vehetsz másikat (vagy gondolom mást is). Mi egy rakás dolgot veszünk ott amúgy is, szóval nekünk semmi kockázat nincs benne. De szerintem, ha a bonellrugós 28 ezer forintos matracuk jó, akkor a zsákrugóssal se lesz baj.


Nem az ikea gyanúsan olcsó, hanem más gyanúsan drága amúgy, csak a drágához vagyunk szokva. Pl. a sütőmet az ikeában vettük 80 ezer forintért, az electrolux gyártja nekik, az ikea ÖT év garanciát ad rá, két pár teleszkópos sütősín van hozzá, mutatja a konkrét hőmérsékletet ami a sütőben van, nem csak világít meg nem világít egy lámpa, kétféle időzítési lehetőség van rajta, hőlégbefúvás, pizzaprogram, anyámkínja, minden, amit kellhet. Ha az electroluxtól veszem meg a sütőt, ami ugyanezeket tudja, akkor 120 ezer, de teleszkópos sütősín a 135 ezeresben is csak egy pár lenne, a másodikat 7 ezerért adnák és garancia is csak egy év van... pedig mindkét sütő electrolux, csak az egyik az ikeában kapható.


Egyszerűen az ikea akkora tételben működik, hogy tudja ilyen áron is adni, és még így is jó haszna van belőle az biztos. Ráadásul a garanciával se kukacoskodnak, nagyon korrektek, meg ha felmerül, hogy esetleg veszélyes lehet egy termék, akkor azt ki is hirdetik és még blokk nélkül is visszaveszik, míg más cégtől nem szoktam hallani, hogy önként és nyíltan visszaveszik a gondot jelenthető terméket csak akkor, ha megbuknak a fogyasztóvédelemnél és az leveteti az életveszélyes szarjaikat a polcról.


Szóval én a működésük módját is szeretem azon kívül, hogy a termékeiket nagyon jónak tartom. Kivéve a legalacsonyabb árkategóriát, de hát attól nem is kell többet várni, pl. a legolcsóbb kétszemélyes matracuk 18 ezer, nyilván nem egy álom, de bakker hol máshol vesz az ember újonnan 18 ezerért két személyes matracot? Hát sehol. Legalább van rá lehetősége a szegény embernek is, hogy vegyen valami elfogadható darabot. Szóval a 18 ezer lehet gyanúsan olcsó kategória, de a zsákrugósok már nem az. :)

2016. jún. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BiTOPro97 ***** válasza:
26%

Sok kellemes IKEA tapasztalatot!


Nekem csak fém gardrób szekrényrendező elemeim vannak onnan.


A bútoraim egyediek és örök darabok. - ja nagyapám asztalosmester, és több mester is dolgozik a keze alatt.

Amúgy eddig csak egy bútort kaptam ajándékba onnan, többit visszatérőügyfél rendeltem meg.

2016. jún. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"A bútoraim egyediek és örök darabok."


Hát nézd, nekem se kellett még egy ikeásat se lecserélni azért, mert tönkrement, max azért, mert meguntam és mást gondoltam ki. Ja, várj, hülyeséget beszélek. A konyhabútorom kihúzható fémkosara elgörbült valahogy. Visszavittem, átvették, megkérdezték, hogy pénzt kérek, vagy ajándékkártyát vagy cserét. Kértem egy másikat, hazavittem, 6 csavart becsavartam és kész volt. Na most, ez hogy nézett volna ki, ha asztalos csinálta? Hívogatom az asztalost, aki előbb-utóbb felveszi. Majd kiderül mikor ér rá. Majd akkor eljön, kiszedi, elviszi és ha majd ráér, meg nyitva van a hely, ahol vette akkor vissza viszi és a helytől függően, remélhetőleg adnak egy másikat vagy valami. Aztán majd ha ráér, akkor visszahozza és beleteszi. De jó! Én a hiba észlelése után két órával már raktam be a másikatés még bizonygatnom se kellett, mint egy kisebb üzletben gyakran kéne, hogy nem én vagyok a hibás. Megnézték, jé, tényleg görbe, elnézést, mit szeretne helyette?


Mondjuk eredetileg asztalossal akartam csináltatni a konyhabútort mindettől függetlenül, csak épp nem jött el és azt se mondta fapapucs, másnap se, én meg akkor fogtam magam és elmentem az ikeába bevásárolni és évek óta nem bánom, szuper a konyha.


+Az asztalosok is többnyire a faipariból beszerzett bútorlapokból dolgoznak, fú, legfeljebb kicsit más alakú, amit összeraknak, hát istenem, de semmivel se hosszabb életű és még drágább is + az asztalosnál nem millió kiegészítő, amiknek a mérete úgy lett kitalálva, és 10-15 év múlva is úgy lesz, hogy minden akár régi ikeás cuccomba pont jó legyen.


Ha meg tényleg tömörfát csináltat az ember, akkor azt átlagos keresettel, sőt még kifejezetten jóval sem bírja megfizetni. Ne érts félre, az igazi tömörfa dolgok nagyon tetszenek, de az egy teljesen más kategória, mint az "asztalos csinálta, a helyi faipariban beszerzett bútorlapból, ami tök ugyanaz, mint az ikea, csak ő nem ad rá 25 év garanciát, de legalább drágább volt" (pl. konyhabútor).

2016. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BiTOPro97 ***** válasza:
23%

Mi ha hibáztunk kárpótlást is fizetünk/adunk, de ez sok évben ha egyszer egy sok ellenőrzés után ha van. De csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Jobb ha közben jön a hiba, és akkor mindig van még anyag.


Csak tömör, és csak kemény fát használunk váznak. Jó ezekből sokfélét, úgy-e másból van egy hátlap, mint egy láb vagy a bútorváza - , nagyon jó beszállítottól beszerzett alapanyagok. De még mint a zongoráknál, mi is szárítunk fát. És elismerem drága.


IKEA matracokban volt a családban csalódás, és Cardoval nem. Megnézem tényleg óriási az árkülönbség. És a Cardo nem bírja annyival tovább.


Én tartós maradandó dolgokra, és jó ételre és innivalókra szívesen költők. Hál Istennek olyan családba születtem, ahol hiába semmizték ki mind két ágat a huszadik században, a tudást és emberségük nem vehették el tőlük.


Nincs fenék alá tolás, de van örökség, amiért valaki megdolgozott a családból. Olyannyira, hogy orvos rokonaim nincsenek rászorulva a hálapénzre.


Ma is bent vagyok nagyapám műhelyében, és mert van amikor kell, plusz két ügyes kéz.


Amúgy nálunk is főleg külföldiek, meg hazai jellemzően Mercedes ás BMW tulajdonosok rendelnek bútort.


Egy tanoncból több mint egy évtized, mire mester lesz valaki.


...

2016. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!