Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hol lehet úgy ágyat vagy...

Hol lehet úgy ágyat vagy matracot rendelni, hogy van rá kipróbálási idő? Puha ágy/matrac csak memóriahabból lehet?

Figyelt kérdés

Ezt az oldalt találtam eddig [link] de biztos van több is. Ilyenkor ingyenesen cserélik vajon?


Ha valaki tud segíteni abban,hogyha puha ágyat szeretnénk,akkor annak mi a megnevezése,hogy keressem, mert eddig a félkemény volt ehhez a legközelebbi jelző, amit netes oldalakon találtam. Köszönöm.



2016. júl. 6. 23:21
 1/8 TR75 ***** válasza:

Lágy a megfelelő jelző :-)

[link]

2016. júl. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez a lágy hab csak fedő rétegnek jó és alá javasolt HR habot rakatni? Vagy lágy+memória? Én azóta folyamatosan ágy/matrac nézésben vagyok,de még mindig nem sikerült döntenem. Köszönöm előre is a további segítségeket!
2016. júl. 16. 14:41
 3/8 TR75 ***** válasza:

Az a helyzet, hogy érdemes kipróbálni a matracot.

Amúgy igen, lehet matracvédőt is venni, azzal a keménységet nagyban befolyásolhatod. Amúgy lágy matracot nem nagyon ajánlanak egészséges embernek, mert nem jól támasztja alá a testet alvás közben (szép "U" alakot lehet felvenni egy lágy matracon fekve, ami háton fekvésnél még hagyján, de oldalt vagy hason fekve nem kellemes). Én laikusként azt gondolom, hogy egy közepesen kemény/félkemény matracon egy komolyabb fekvőbetét sokat javíthat a fekvésen.

Amúgy szerintem a félkemény a legtöbb embernek jó, szóval nem kell megriadni tőle, ezek a memóriahabos matracok nagyon kényelmesek.

2016. júl. 18. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Memóriahab szivaccsal kapcsolatban felmerült egy olyan kérdésem, amit majd lehet,hogy külön ki is fogok írni, mégpedig, hogy ezen belül is léteznek keménységek?:O Én azt hittem/hiszem, hogy a memóriahab az memóriahab és maximum a minősége változó a sűrűsége függvényében. Úgy tudom, az 50 kg/m2 már jó és ilyen matracot is szándékozom venni. Mégis most olyat szemeltem ki, melyen 7cm memó réteg van, de közepesen kemény "medium support".
2016. júl. 23. 15:11
 5/8 TR75 ***** válasza:

Úgy tudom, lehetnek különbségek, például kókuszréteget tesznek bele, vagy ilyesmi (emiatt keményebb lesz).

Szerintem ezt a vásárlást nem úszod meg próba nélkül :-)

Ebből a szempontból érdemes olyan matracot nézni, amit kipróbálhatsz (van olyan, hogy 100 napos próba, ha nem jó, 100 napon belül kicserélik, például a Jyskben a Gold matracok esetében).

A memóriahab-réteg módosíthatja a matrac keménységét, gondolom, ez a vastagság függvénye (is).

2016. júl. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szeretném megköszönni a segítséged, nagy utánajárások és filózások után, végül a válaszod is közrejátszott a döntésemben (főleg a 07.18. 04:12-es utolsó mondata). Féltem a félkeménytől, viszont puhát meg már akkor ezek szerint próbáltam és háton fekve sem tetszett az U alak.:)

Végre egy hónap után eljutottam oda, hogy megrendeltem amit kiszemeltem. Pedig földön alvás van, mégis sokat hezitáltam. Szóval egyenlőre még csak úton van az álommatrac,de akármilyen is lesz,azt,hogy segítettél a döntésben,köszönöm!

2016. aug. 5. 19:18
 7/8 TR75 ***** válasza:

Szívesen.

Aztán mesélj majd, hogy milyen :-)

2016. aug. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csütörtökön érkezett, eddig jók a tapasztalataim. Először furi volt, nevetséges...:) De már első éjjel,ahogy meg meg ébredtem, úgy éreztem, mintha a levegőben lebegnék. Tényleg minden nyomáspont megszűnik. Eddig csak memós párnám volt,de tényleg matracban is jó! És a félkemény, tényleg abszolút nem kemény,sőt!:) Köszi az érdeklődést, remélem másnak is segít majd a kérdésem/beszámolóm/válaszaid!
2016. aug. 14. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!