Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nagyon penészesedik a fürdőszo...

Nagyon penészesedik a fürdőszobánkban a zuhanyzó fölötti sarok. Mivel tudnám eltüntetni és meggátolni az újabb penészesedést?

Figyelt kérdés
Nemsokára pici baba lesz, ezért olyan szerrel kellene, ami nem árt a kismamának sem, és később a babának sem.
2010. ápr. 21. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Knauf penészölő szer. Barkácsboltban lehet kapni, én OBI-ban vettem. Inkább kérj meg valakit, hogy fújja be, mert hipó szaga van, és olyan ruhát vegyetek fel hozzá, amit nem sajnáltok, meg maszkot, kesztyűt, mert kimar minden szövetet, ha lecsöpög.


A jövőben meg mindig tartsd nyitva a fürdőajtót, mert attól penészedik be a fal, hogy meleg van, és nem tud kiszellőzni a nedvesség.

2010. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy attól penészedik, hogy zárva van zuhanyzáskor, de nem lehet megoldani, hogy nyitva legyen.
2010. ápr. 21. 09:59
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy állandóan nyitva van, csak amikor használja valaki a fürdőt, akkor van zárva.
2010. ápr. 21. 10:00
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Az nem baj, ha zárva van, mikor zuhanyzik valaki, de utána mindig ki kell alaposan szellőztetni. Én 2 éve lekezeltem vele a fal sarkát, nekünk a hálóban penészedett, és azóta nem jött elő.

1. voltam.

2010. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom.

Amúgy sosincs zárva az ajtaja, csak amikor zuhanyzik valaki, és az ablakát is elég gyakran kinyitjuk szellőztetni, gyakran csinálunk kereszthuzatot is.

Csak a zuhany fölötti sarokban penészedik, ott viszont nagyon. Ezért gondoltam, hogy a gőztől.

Esetleg valami speciális festékkel kellene lefesteni? Tavaly júliusban volt kifestve, de idén nyáron megint fogjuk.

2010. ápr. 21. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Hiába fested ki, az okokat kell elsősorban megszüntetni, különben megint be fog penészedni.
2010. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hőszigetelni kell a sarkot. Gyakori hiba a felső részek, koszorúk hőszigetelésének az elmaradása. Más hőmérsékletű a fal és a sarok, illetve mennyezet azért penészesedik be.
2013. júl. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!