Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hideg lakásunkba inkább...

Hideg lakásunkba inkább olajradiátort, vagy hősugárzót vegyek?

Figyelt kérdés
Melyik kényelmesebb, praktikusabb?

2016. szept. 5. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olaj radiátor jobb szerintem az nem ad fényt mint a hősugárzó éjjel zavaró lehet.
2016. szept. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Olajradiátor, jobban tartja a hőt, hosszabb távon hatéknyabb.
2016. szept. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A benti villannyal működő fűtőtestek mind 100%-os hatékonyságúak, ez nem szempont.

A többi bizonyára emberfüggő is... Nekem van olajradiátor, a sokszor valamiért hősugárzónak nevezett ventis cucc, halogén hősugárzó barátságos fénnyel... Hosszútávon a fűtés szempontjából ugye mindegy, de a fénynek van placebo-melegítése vagy hogy mondjam s nagyon jól felmelegít, ha eléülök. S ezt azonnal teszi, míg az olajradiátor nem, bekapcsoláskor egy ideig hideg, kikapcsoláskor pedig egy kis ideig tartja a hőt, de ez nekem nem jelent pluszt. Én rendes fűtésre használom az eszközeimet, az fontos, hogy felmelegítse a házat, a falakat s ha tizenpár órán át nincs fűtés, akkor se csökkenjen sokat a hőmérséklet.

Erre egyeseknél a drága és nehéz, mindig helyet foglaló hőtárolós kályha a megoldás, nekem jól szigetelt a házam, bármelyik elektromos cucc jó.


No igen, ez is számít, hogy folyamatos fűtés lesz-e vagy sem.

2016. szept. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Hosugarzo alatt nem tudom mit értesz mert van egy pár technologia ami ez alá a kifejezés alá esik.


Én pl a furdobe vettem egy kis mobil kerámiabetétes hosugarzot,amibe hatulra be van szerelve a ventilator igy az tolja ki a meleget....furdes elott 15 perccel bekapcsoltuk es meleget csinalt...ez is "hősugárzó,...meg az is ami ilyen lemezelt téglatest alakú tököm tudja, és az alján van egy izzó szál, azt heviti fel és igy a felmelegedett levego száll fel a tetején levo nyilasokon...


Én fűtőpanelt vettem a folyoson a "beugroba", mert hőhid van és lecsapodik a pára és jön a penész. Naponta tobb órara be van kaocsolva,van rajta termosztat. Nincs benne ventilator igy nincs hangja.


Az általad kerdezettek közül az olajradiátor jobb,mert ott kikapcsolás utan a felmelegedett olaj további hőt ad le....lassabban melegszik fel,de utána tovabb tart. A futoszálas cuccok hamar adnak meleget viszont hamar ki is hulnek.


Mindkét technologia hátránya hogy "csak" a levegőt futik igy kihülésuk után hamar hideg lesz a helyiségben.

2016. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Inverteres klímát.


Nem vicc! Kevesebbet fogyaszt mint az általad felsoroltak, sőt ehet rá kedvezményes áramot is beköttetni, mert energiatakarékos fűtési módnak számít.


A bekerülés költsége nyilván magasabb...

2016. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Infrapanelt
2016. szept. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
fűtőszálasok több órás vagy egész napos használatnál hamar kiégnek 1-2 hónap, főleg amelyik nagyon erősen izzik.
2016. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó, persze, hogy a klíma a legjobb, mert az bőven 100%-os hatékonyság fölé megy sok esetben s párátlanítani is lehet vele, nekünk is az lesz egyszer, ha majd telik rá.


Olajradiátornál miért nagy dolog, hogy tartja a hőt? Az elején pedig nem fűt, csak saját magát, igazából csak eltolja a dolgot s pont annyira fűti a szobát, mint a többi. Ha az ember gyorsan akar meleget, hátrány, tartósan s a szoba melegét tekintve viszont teljesen mindegy, melyik eszközről van szó. De ezt már írtam korábban.

2016. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annyiban hatékonyabb szerintem, hogy miután átmelegedett, sokkal kevesebb energiával tudja magát szinten tartani.
2016. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!