Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Bonyolult dolog atmeretezni...

Bonyolult dolog atmeretezni egy parnahuzatot? Hogy alljak neki?

Figyelt kérdés

65x65 parnahuzatot szeretnek olya 55x65re meretezni, szamolva azzal hogy osszemegy es igy jo lesz az 50x60-as parnakhoz.

A patentot oldalat kellene levagnom, beszegnem es bepatentolnom.

Mit kell ehhez vennem? Van egy singer tradition varrogepem, meg sose hasznaltam, mit kell bele vennem csak tut meg cernat? Milyen tut es cernat, marmint tipusra fajtara? Jo patentolot milyet vegyek?


2016. okt. 5. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Még nem láttam pgtentos párnahuzatot. Vagy gombos, vagy tépőzáras szokott lenni. Kisebbre venni pedig nem a gombolós résznél, hanem a másik oldalánál kellene venni.

De ha még soha nem használtad a varrógépet, akkor először meg kellene tanulnod használni. Az nem olyan egyszerű.

2016. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is vannak patentos párnahuzataim (nem az elmúlt 15-20 évből valóak)

A varrógépet rendesen használni nem olyan könnyű,pláne ha szép munkát akarsz :) Ha egy tipikusan olyan boltba mész ahol varráshoz árulnak dolgokat, akkor ott azért illene tudniuk,hogy a te gépedbe milyen tű kellene.

2016. okt. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem. köszia válaszokat. nem is gondoltam rá, hogy a patentos részéhez ne nyúljak, hanem a másik beszegett végét vágjam le, de jó ötlet. szerintetek, ha vonalzóval és ceruzával meghúzom a vonalat, elég 1,5 cm ráhajtással számolni? és gondoltam először ki kell mosni majd vasalni az anyagot. uténa jöhet a mérés a kifordított oldalára ceruzával. van vm trükk, hogy egyenesen vágjak? csak kövessen a vonalat? és egyszerre az egymáson fekvő anyagokat, vagy külön-külön a két oldalt?
2016. okt. 5. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Ez nagyon jó! Erről egy Jean vicc jut az eszembe:

-Jean, túl hosszú nekem ez a sétapálca!

-Vágjon le a végéből uram!

-De Jean nem lent hosszú, hanem itt fent magas!


És még egy tanács: első körben ne is vágd el az anyagot, hanem kifordítva varrd le, ahol kell. Így nem lesz visszafordíthatatlan a folyamat. És amikor használtad, kipróbáltad, kimostad és jó lett, akkor szegd be és vágd el!

2016. okt. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Először mosd ki forró vízben, hát ha összemegy. Vasald ki a színe oldalán. Mérd ki a kívánt méretet + 1 cm-t , jelöld be grafitceruzával húzz egy vonalat.

Mivel még nem vagy

2016. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

#5 jaj véletlenül elküldtem.

Mivel még nem gyakoroltad a gépi varrást,ne vágd el az anyagot, mert ha nem sikerül egyenesen varrnod kibonthatod és újrakezdheted.

A grafitvonal mentén a színe oldalán varrd össze, ha sikerült ,a varrástól 0,7 mm re vágd le a felesleget.

Fodítsd ki a visszájára, és a szélétől 1 cm-re varrd össze.

Így nem tud kifoszlani a varrás.

Bocs,hogy két részletben sikerült elküldenem.

2016. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, nagyon hasznos tippeket adtatok.
2016. okt. 6. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!