Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hűtőszekrény és konvektor...

Hűtőszekrény és konvektor közé szigetelés?

Figyelt kérdés
A konyhám méreteiből adódóan sajnos nem tudtam máshova elhelyezni a hűtőszekrényt mint a konvektor mellé. jön a tél és nemsokára használni kell a fűtést. Van valami ötletetek, hogy mivel lehetne elzárni a hőt, hogy ne jusson oda a hűtőszekrényhez? A kettő között 5 cm hely van üresen. Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. okt. 15. 17:13
 1/3 TR75 ***** válasza:

Szerintem ez reménytelen. Az az 5 centiméter nagyon kevés. A hűtőt célszerű lenne teljes magasságában elszigetelni a konvektortól, mert ugye a meleg levegő felfelé áramlik; feltételezem, hogy a konvektorból valamennyit takar is a hűtő, akkor pedig a konvektor hőleadása a konyha felé romlik, ami miatt feljebb kell tekerni... Szóval ez - szerintem - nem jó. Valahová át kellene tenned a hűtőt. Látatlanban nem nagyon lehet mit mondani.

Esetleg próbálkozhatsz hőtükörrel (amit a konvektor mögé szoktak tenni, hogy jobban sugározza a szoba felé a hőt és kevesebb jusson a falnak mögötte), azt a hűtőre rögzítheted, de azzal meg az lesz a baj, hogy pont a konvektorra tolja vissza a hőt...

Nem lenne rossz, ha látnánk egy alaprajzot a konyháról, hátha van megoldás.

(Nálam ugyanez a helyzet, lakótelep, parapetes konvektor, csak mellette van hely a hűtőnek. Én nem fűtöm a konyhát. Ez van. A lakás nem nagy, két szoba fűtésével juthat a konyhának is, amúgy meg nem baj, ha a konyhában hűvösebb van.)

2016. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 opened paradise ***** válasza:
A hűtő maga egy nagy szigetelés. Más kérdés,hogy 3x annyit fog fogyasztani. Hisz az a külső hőmérséklethez képest hűti a belsejét,nem alapból 5 fok.
2016. okt. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TR75 ***** válasza:

A hűtőnek sem tesz jót, ha sugárzó hőnek van kitéve. Klímaosztályokba sorolják, hogy milyen hőmérsékleti tartományban működnek jól. Nyilván egy trópusi osztályút kevésbé befolyásol a közeli konvektor (bár mivel nagyon közel van, ezért konkrétan sugárzó hőhatásról beszélhetünk, ami nem csak a hűtő oldalát ér(het)i, hanem esetlegesen a hátulját is, ami nyilván nem tesz jót a gépnek.

[link]

[link]

2016. okt. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!