Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nappali szobába a sötét vagy...

Nappali szobába a sötét vagy világos bútor illik inkább?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy elemes bútorcsaládot és nem tudom eldönteni, hogy álgesztes juhar vagy sötét szilva színben rendeljem-e meg? A fal színe halvány sárga, hagyományos parketta van, a szőnyeg karakteres, mindenféle vidám szín van benne. A szoba dél-nyugati fekvésű, két nagy ablak van rajta, mindig besüt a nap.

2016. okt. 19. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A padló színétől minél jobban üssön el.
2016. okt. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem szilva.

A fal is világos, a parketta is, a Nap is besüt, szerintem a sötét jobban mutatna.

2016. okt. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%

Az első pont a lehető legnagyobb hülyeséget írta. Ha fa vagy olyan hatású bútorokat választunk fa padlóhoz, akkor érdemes egyforma fát választani.


Ezalól kivétel lehet pár erős kontraszt, tehát ha nagyon világos és nagyon sötét színeket használunk. Itt egy jó útmutató:

[link]

[link]

2016. okt. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó mondja. Néha kontraszt céljából célszerű ellentétes fa-árnyalatokat alkalmazni, de ez különösen a fehéres, szükrés, nagyon világos és a nagyon sötét árnyalatokra jellemző.


A vöröses, sárgás, közepes árnyalatoknál az a legjobb, ha minél jobban hasonlít a padló és a bútor. Két eltérő színhőmérsékletű és árnyalatú fa nagyon hülyén tud mutatni egymás mellett.


A legjobb talán az, ha viszel egy mintát a padlóból (ha mást nem, jó minőségű képet) a bútorválasztáshoz, és a bútorhoz odatartva megnézed, mennyire hasonlít a színük.


Alapvetően az ritkán mutat jól, ha a bútor világosabb a padlónál - így ha nem lehetőség az, hogy a padlóval egyező színűt válasszunk, akkor általában a sötétebb a jó döntés.

2016. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még azt felejtettem el leírni, hogy a kanapé világos színű.
2016. okt. 21. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!