Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a hivatalos neve annak az...

Mi a hivatalos neve annak az ablakra rakható tapétaszerűségnek, amit hőszigetelésre és függöny helyett lehet használni?

Figyelt kérdés
Ablak-hőszigetelés-fólia: ezekre a kulcsszavakra találtam hasonlót, de mind átlátszóak. Olyasmit szeretnék, amin van valamilyen minta vagy sötétítés, hogy ne lássanak be az utcáról. Van ilyen egyáltalán?

2016. dec. 5. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"kirakat-fólia" beírásra adott ki kismilliót


[link]

2016. dec. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem ilyesmire gondoltam, de azért köszi a tippet, ezt is átböngészem, hátha ráakadok arra amit keresek.
2016. dec. 5. 09:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz ilyent találni. Vagy hőszigetelő a fólia, vagy egyéb (mintás, matt, fényáter. csökkentő, ...stb)tulajdonsággal bír.

Ablak fajtától függően max 2 fólia adja a megoldást.

2016. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, ami buszokon, autókon van? Ami belülről teljesen átlátszik, de kívülről egyáltalán nem lehet belátni?
2016. dec. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#2, ó, akkor hiába keresem. :( De végülis, a nem hőszigetelő is egy vékony plusz réteg az ablakon, attól, hogy nem kifejezetten hőszigetelő?


#3, az lenne a legfőbb, hogy kintről ne lehessen belátni, de az tényleg nagyon jó lenne, ha én viszont kilátnék :D Az előző lakásomban a bejárati ajtó üvege volt ilyen, nagyon szerettem. :)


Köszönöm nagyon a válaszokat!

2016. dec. 5. 13:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg azt, aki az előző lakásodban csinálta, akitől vetted vagy bérelted a lakást. Autó foliázó cégeket is megkérdezhetsz, mert én azokon szoktam ilyet látni legtöbbször.
2016. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Én papírbolt kirakatán láttam ilyet, kívülről csak tájképet látni, belülről viszont tökéletesen kilátható.


Ha valahol látsz egy ilyen kirakatot, menj be, és kérdezd meg őket.

2016. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem hőtükör fóliára gondolsz.

Csak szólok, ha besötétedik és bent felkapcsolod a villanyt, akkor fordítva fog működni. Befelé lehet majd látni, de kifelé nem.

Hogy hőszigetel-e? A napsütéstől biztosan véd. A hősugárzással átbocsájtott veszteség is kétségtelenül csökkenthető. Azonban tartok tőle, hogy egy üveg felületre felragasztott fólia jelentősen nem fogja növelni a komfort érzetet.

Jelentős javulást lehet elérni:

- külső redőnnyel

- 1.1 hőszigetelésű, vagy jobb üvegezéssel

- belső függönnyel, vagy függönyökkel


Gyerek koromban a szobám ablakára az ablakkeretre celofánt ragasztottam. A celofán és az ablaküveg közötti légréteg javította a hőszigetelését. Nem szép, de legalább olcsó és működőképes megoldás.

2016. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egy autósboltban találatam olyat, amit keresek, #2-es adta a tippet, hogy ilyen helyen is nézelődjek :) Nem igazán hőszigetel, de kintről nem lehet belátni én viszont kilátok. Igaz, nem mintás, de jóval olcsóbb. Van olyan is, ami kintről tükörnek látszik de végül a sötétszürke tetszett meg jobban.


A kirakatfóliáknál is voltak nagyon szépek, de elég drágák.


Mindenkinek köszönöm a válaszát! :)

2016. dec. 6. 11:59
 10/11 A kérdező kommentje:
#8, egy ismerősöm csupasz hungarocellel hőszigetelt, az is nagyon jól nézett ki :D De mindent a cél érdekében :D
2016. dec. 6. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!