Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Saunier Duval F 25 gázkazán...

Saunier Duval F 25 gázkazán fűtési üzemmódban akkor is duruzsol halkan (szerintem a vízforgató szivattyú működik), amikor nem fűt éppen. Hogyan tudnám leállítani?

Figyelt kérdés
2017. szept. 18. 10:37
 1/6 anonim válasza:

Ha a "nem fűt éppen" alatt azt érted, hogy a termosztát (ha van) nem kapcsolta le teljesen a fűtést, hanem csak vár, hogy az előremenő vízhőmérséklet kellően lecsökkenjen, akkor ez a normális működési mód.


Ha nincs láng, attól még a forró a fűtővizet folyamatosan kell keringtetni a fűtőtestekben, hogy leadja a hőjét. Ha nem így volna, akkor megrekedne a hő a csövekben és a fűtőtest hamarabb hűlne ki.


Bizonyos kazánok 12/24-óránként bekapcsolják néhány másodpercre a keringtető szivattyút, hogy védjék a járókerék letapadása ellen. Függetlenül attól, hogy fűtési üzemmódban van, vagy sem.

2017. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ!! - Nem vagyok teljesen képben, a barátnőm kazánjáról van szó. Eddig csak használati melegvíz melegítésre volt állítva, most (próbából) radiátorfűtésre (is) állította. Egyfelől zavarja az, hogy villog az a bizonyos radiátorikon a kijelzőablak jobb alsó sarkában (azt várná, hogy megálljon a villogás és folyamatosan látszódjon) - másfelől, amikor elérte a beállított szobahőmérsékletet a fűtés, a fűtés leállt, de az a halk morajlás (ami szerintem a keringető szivattyú) továbbra is hallatszott. Arra én is gondoltam, hogy az még egy ideig forgatja - az Általad is írott okokból - de az a fő kérdésem, hogy meddig normális még ez a szivattyúműködés úgy időben a fűtés leállása után - 1-2, vagy 5-10 perc - esetleg még ennél is hosszabb. Az a teljes igazság, hogy 10 percig nem hallgattuk, mert a barátnőm már akkor sokallotta a hangot - mondván, annak már le kellett volna állnia (de kérdés, hogy jól tudja-e, jól emlékszik -e ?). Előre is köszönettel várom válaszodat.
2017. szept. 18. 11:29
 3/6 anonim válasza:
Nálunk ~10 percig szokott működni a keringető szivattyú a fűtés leállása után. Ekörül lenne normális egy normálméretű lakás esetén.
2017. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, este kipróbáljuk, hogy nálunk (barátnőm lakása) mennyi. Gondoltunk még arra, hogy elállíthattuk a szivattyú működésének gyári beállítását akkor, amikor egy esetben "kicsit" összevissza nyomkodtuk - próbáltunk beállítani valamit (már nem emlékszem mit).A szerelési útmutatóban találtam ilyet, hogy:Szivattyú működése, 3 állás - 0= nem folyamatos égővel, 1= folyamatos helyiségtermosztáttal, 2= folyamatos. Gyári beállítás:1 Lehet, hogy ezt nyomtuk el 2-re, este majd megnézzük, ha otthon leszünk. Nagyon köszi a segítséget!!!
2017. szept. 18. 12:13
 5/6 A kérdező kommentje:
Erre a kérdésrészre ha még reagálnál,(vagy bárki más, aki tudna) azt megköszönném: ...barátnőmet zavarja az, hogy villog az a bizonyos radiátorikon a kijelzőablak jobb alsó sarkában (azt várná, hogy megálljon a villogás és folyamatosan látszódjon). Emlékezete szerint az nem szokott villogni normál fűtési állapotban..(jól emlékezhet-e?)
2017. szept. 18. 14:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Most szereltettem be ilyet. Teljesen ormális hogy duruzsol még miután leáll a fűtés. Én is ezt kérdeztem a beüzemelőtől. És igen mállam is villog az a sz.r. De már nem is tudom hogy állandóan e vagy csak ha fűt. De így elsőre azt mondanám a barátnőd kazánja pont úgy működik mint az enyém ami vadonat új. Magyarul , mindenki nyugodjon le a pi..ába! Minden rendben.
2017. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!