Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kondenzációs gázkazán vízforga...

Kondenzációs gázkazán vízforgató szivattyúja nem áll le a fűtés leállása után 1 órával sem (vagyis néhányszor leállt, de azonnal újra is indult). Mit tehetnék én (mint laikus) a probléma megoldására?

Figyelt kérdés
Mielőtt esetleg szerelőt hívnék...
2017. szept. 19. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan esettel találkoztam, hogy a helységben ahol a szobatermosztát volt, le volt tekerve a radiátor, miközben a szobatermosztát magas gőfokra volt állítva.

Hiába tekerte szerencsétlen kazán a vizet, az elzárt radiátor nem tudta a beállított hőfokot elérni...

2017. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat amit az 1 es írt,mert a szabatermosztát nem tud kikapcsolni,a kazánban lévő víz hőmérséklete csak nagyon lassan esik vissza,majd mikor elérte ezt a pontot,újra fűteni kezd .Tekerd vissza a szobatermosztátot.Bármi legyen is az ok,ekkor biztos megáll .
2017. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!!! - ha kérhetném, kicsit "szájbarágósabban írd meg, mit értesz azon, hogy tekerjem vissza a termosztátot (?) (Hogy el tudjam mondani a barátnőmnek, az ő problémájáról van szó - nekem nincs gázkazánom).

A termosztáton melyik értéket tekerjük vissza? (bocs' a "kicsit" laikus kérésért/kérdésért.

2017. szept. 19. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Van a radiátorokon termofej?

Ha igen, először azt állitsa a legnagyobb értékre, ált. 5 ös.

2017. szept. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs, de tekerhető - ha jól emlékszem
2017. szept. 19. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!