Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Létezik fürdéshez kádba való...

Létezik fürdéshez kádba való puha fekvőbetét, kényelmi célból?

Figyelt kérdés

Nincs otthon kádam (mondjuk emiatt inkább nem is akarok), hanem hotelban volt szerencsém tesztelni, de őszintén csak a képeken tűnik relaxálónak egy forró fürdő.

Most nem kényeskedni akarok, de olvasni, filmet nézni, én szerettem volna 1 órát is a kádban ülni.


Minden nap tesztelem, hátha változik a véleményem, de őszintén, nem egy nagy durranás kádban ülni. Most csak azért mert vonz a meleg víz, attól még utálok kemény felületen ülni, nyújtott lábbal hátra is kell dőlni, de utálok kemény felületen hátra dőlve is lenni.


Nem tudom velem van-e a baj, de nem létezik egy ergonómiailag kialakított szivacsos anyagú, vagy felfújható valami fekvőke vagy nyaktámasz, aminek hát része is van?


Vagy egyszerűen fújjak fel egy gyerek méretű nyári matracot, és arra üljek, feküdjek rá? Nem gáz, ha nincs más megoldás, de titeket ez nem zavar, vagy nincs valakinek valami ötlete?



2017. szept. 28. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem baromi kényelmes a kádban ülni és feküdni, gyermekkoromban rengetegszer el is aludtam a panel igazán nem legcsodásabb kádjában... Sok szék is kemény, mégsem zavar, ha jó az alakja.

Az én asszimmetrikus sarokkádamhoz lehet kapni nyaktámaszt, na annak lehet értelme többek számára. Komplettebb megoldásról még nem hallottam.

2017. szept. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem abszolút nem zavar. Imádok a kádban feküdni és tök kényelmesnek tartom. Simán elfetrengek forró vízben egy órát.

A vállamnak és a nyakamnak nem szokott kényelmes lenni, de az is inkább a támasz hiánya és a kád hideg anyaga miatt van. Ezt egy-két törölköző megoldja.

Én azokat a kádakat nem szeretem, amik túl kicsik, vagy is nem tudok kinyújtózni benne, vagy túl nagyok, tehát belecsúszik, ha nem tudom tartani magam valahogy. A miénk szerencsére pont méretes.

2017. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha üresen fekszel a kádba, akkor persze hogy nyom. De ha teleereszted vízzel (vagy legalábbis addig, hogy ellepje a tested mikor belefekszel), akkor a tested kvázi súlytalanná válik, a testsúlyod nem fogja nyomni a kád alját, vagyis a kád alja sem fog nyomni téged, ergo nem fogod kényelmetlennek érezni.

Egy fentebbi válaszoló ajánlotta nyaktámasz vagy fejtámasz viszont jó lehet, nem kényelmes egy órán keresztül tartani a fej súlyát fekvés közben.

2017. szept. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én nem ahhoz viszonyítok, hogyha üresen fekszem benne, de köszönöm, értem amit mondasz.


Viszont lehet, hogy inkább az a bajom, hogy nyaktámasz hiányában végig tartom a fejem,begörnyed a hátam, ez nem relaxáló. Illetve kínomban akkor már normálisan felültem, de az meg szintén tök kényelmetlen, úgy persze a popsimat is nyomta, szintén görnyedten ültem egy idő után, hiszen nyújtott alsó végtagokkal nem is lehet nagyon máshogy, meg eleve ez egy kényelmetlen ülés, meg akkor már fázott a felsőtestem is.


A nyakamat mindenképp a kád szélére kellene raknom, ezért kezdetnek kipróbálok valami nyaktámaszt, hátha segít.

2017. szept. 30. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Azok a felfújhatós plüssbevonatúak jók lehetnek erre a célra, kényelmes, nem szívja meg magát vízzel ha beleesne a kádba, gyorsan megszárad.
2017. okt. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!