Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Minden amerikai konyhás...

Minden amerikai konyhás lakásban villany tűzhely van? Milyen feltételek mellett lehetne kicserélni gáztűzhelyre?

Figyelt kérdés
2010. jún. 16. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs mindenhol, nekem pl. gáz főzőlapom van (és elektromos sütő, elektromos pároló)

Természetesen akkor cseréleheted ki, ha van ott gáz,vagy oda kell vezetni.

2010. jún. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, milyen konyhád van. Ha gázt akarsz, akkor azt oda kell vezettetni, ehhez gázterv, a gázművek engedélye és egy jó gázszerelő kell.A fűtés valószinűleg gázzal történik,tehát odáig van gázcső, van már óra, csak bőviteni kell a rendszert.
2010. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Természetesen Ön alkalmazhat PB gázzal működő készüléket is.

Ehhez nem kell különösebb átalakítás - amennyiben maga a palack nem zavaró.

Ennek a megoldásnak hátránya:

- fogyasztástól függően a palackot cserélni kell.

- a konyhából /vagy a vele azonos térben levő helységből/ nem nyílhat lejárat alacsonyabban levő helységbe. Pl. pince, mivel a földgázzal ellentétben a PB nehezebb a levegőnél.

- jelenleg alapból földgázra beállított tűzhelyt kínálnak kereskedelmi forgalomban. Külön kell jelezni megrendeléskor hogy nem vezetékes gázról szeretné üzemeltetni. Ehhez más /kisebb/ méretű fúvókát kell beépíteni, beszabályozni! Mielőtt megszólnának - létezik olyan típus is, aminél nem fúvókát kell cserélni hanem /mint jármű porlasztóját/ csavarok ki-be tekerésével lehet a helyes égést beállítani, ezt a beüzemelést végző szakember elvégzi...

2010. jún. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy kitudod cseráltetni hivatalosan.


nam igazán szeretik a lakóhelységekben a nyílt lángú dolgokat mostanában. könnyen lehet, hogy egy amriaki konyhára, ami ügye egy légtér a nappalival, nem biztos, hogy megadják az engedélyt.


persze fusiba be lehet kötni, csak egyrészt kérdéses, hogy milyen minőségben csinálják meg neked, meg kockáztatot vele, hogy ha kiderül, akkor a gázszolgáltató leköti a gázórádat.

2010. jún. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

PB vagyok.


Kérdésem az hogy ki vállalja el fusiban vezetékes gáz használatakor a bekötést-beüzemelést?

Ugyanis az érvényben levő gáztörvény szerint minden felelősség a bekötést/beüzemelést végző mesteré, aki a nevét adja!


Megszűnt az - hogy védekezhet azzal hogy így hozták el a boltból, a lakó kérése volt stb...


MINDEN felelősség a szerelőé!

Nincs értelme ilyenen reszkírozni...

2010. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy miért akarsz gázt a villany helyett?

A kerámialapos főzőlap sokkal-sokkal jobb, mint a gáz. Tudom, főztem sokat mindkettőn, nekem soha nem kéne gáztűzhely.

2010. jún. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!