Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Led világítási megoldások...

Led világítási megoldások magas belmagasságú (3,5m) lakásban?

Figyelt kérdés

Az a jobb megoldás ami hagyományos izzó formájú és az lelógatva vagy láttam már ilyen plafonon lévő szerkezetet ami ki volt rakva sok led égővel mint kb egy szekrénysornál csak több és nagyobb területet lefedve.


Illetve egyéb megoldási javaslatok is érdekelnének!


Nagyon köszönöm a segítségeteket!!



#világítás #LED #nagy.belmagasság
2018. szept. 22. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden fajtával megoldható, akár csillár normál izzó forma led égőkkel, vagy spot mennyezet lámpával, akár le, vagy több irányba világítóval. A spotnál fontos a sugárzási szög.

Sokminden befolyásolja a világítást. Mennyezet/falak színe(visszavert fény); helyiség mérete; lámpa búra, sugárzási irányok...

2018. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! mielőtt mindezt végiggondolnám, szerinted hány lumen szükséges egy közel 30nmes szobához mondjuk csilláros megoldással meleg színhőmérséklet és szinte teljesen fehér falak mellett?


persze tudom érdemes lehet álló lámpa meg ilyesmikkel diverzifikálni a fényforrást :) de a csillárból mennyinek kellene jönnie szerinted kb?

2018. szept. 22. 18:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 20m2 szobában(fehér falak) 2x(3x7W)van Spot mennyezeti lámpába, 120 sugárzási szöggel(körkörösen részben lefelé világítanak), 2700kelvines. 3x7W világít teljesen jó, ha a másik 3x7W is hozzájön mintha besütne a nap. A 7W lehet növelni, mert van 10W és feletti spot is.

Ilyen: [link]

Előtte 5x6W körte formájú csillár volt, enyhén opál búrával. Most a 3x7W jóval több fényt ad. Több a visszavert/szétvert fény a fehér falak/plafon miatt, nincs búra.

2018. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi ez nagyon szimpatikus megoldásnak tűnik.

Annyi, hogy nagy belmagasság és plusz terület miatt talán olyan volna az ideális ahol nem 6 hanem 9 lámpatest van.


Tudnál linkelni olyan ledet amit te tettél a tiedbe?


Nagyon köszi!!

2018. szept. 23. 12:31
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg két sor felszerelésével volna érdemesebb próbálkozni?
2018. szept. 23. 16:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagy magasságnak van előnye, mert nagyobb lesz a megvilágított terület.

Ilyen paramèterű van nekem: [link]

Lehet 2 6-os lámpát is feltenni, nagyobb izzót beletenni.

2018. szept. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld előbb a kisebb helyisègeket, onnan látod magad is, mi kell.
2018. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi ez az izzó elsőre jónak tűnik, nem is láttam am ásik helyen ilyen lummennel és ilyen szöggel egyszerre rendelkező ledet.


Ha az eddigi egy lámpa kialkaítás helyett kettőt szeretnék és hát akkor talán térben is érdemesebb őket távolabb helyenzni egymástól , nem? Akkor az mennyire komoly villamos szerelési munkát igényel?

2018. szept. 24. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!