Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mivel dobjam fel egy kicsit a...

Mivel dobjam fel egy kicsit a lakást?

Figyelt kérdés

Albérlrt,tehát nagy alakítádokat nem csinálhatunk és pénzünk sincs rá.(pl:új függöny)

Olcsó praktikus ötleteket várok ha van ilyen valakinek.

A berendezés a miénk.58négyzetméteres a lakás.2 kisgyerekkel lakunk itt.


2008. nov. 4. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Konkrét ötletet nem tudok, de a piros és a sárga dolgokt, teljesen ujjávarázsolják a környezetet. Ha pl új lakástextíliára nincs pénzetek, akkor látogass el kreatív.lap.hu oldalra, ott rengeteg minden van amit saját kezűleg megcsinálhatsz, mondjuk ahhoz is kell néhány dolgot venni, de olcsóbb mint lecserélni a függönyöket.

Vagy pl sokat dob a látványon, ha felszereltek egy különleges formájú tükröt.

2008. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a helyi hangulatvilágításokat, akár színes fénnyel is (pl. piros fényű lávalámpa), sarkokba, spot-lámpa falikép megvilágítására, TV mögé.

Valamint színes, bolyhos kicsi szőnyegek, rongyszőnyegek, ágykilépők is sokat tudnak hozni a látványon.

2008. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 alice_L válasza:
100%
Tukrokkel melyek latszolag megnagyobbitjak a teret és sokszorozzak fényt. Egy nagy plafonrol logo fényforras helyett inkabb tobb kissebb lampat helyezz el, ezzel is baratsagosabba, kuckosabba teheted a helységet.
2008. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is albérletem van,ràadàsul nem a legszebb lakàs.

Én ugy oldottam meg,hogy a fürdöszobàba a kàdhoz zuhanyfüggönyt tettem fel,sötétkék alapon rikito citromsàrga viràggal,de bàrmilyen megteszi,egy zuhanyfüggöny nem dràga,és mutat.

Ha jo a kézügyességed,akkor magadtol varrhatsz kispàrnahuzatokat,az ülögarnituràra.

Ugy értem kispàrnàt.

Szivaccsal ,vagy vattàval,esetleg bàrmilyen célnak megfelelö anyaggal tömheted,huzatanyagot meg a hasznàltruha kereskedelemben talàlsz fillérekért,de a te szekrényed aljàbol is elökotoràszhatsz régi anyagot.

A viràgok is sokat dobnak a lakàson,és ma màr a legtöbb müanyag viràg összetéveszthetö az élövel,az àruk mégis alacsonyak!Ràadàsul nem igényelnek gondozàst.

2008. nov. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha sima felületűek a bútorok, rakhatsz rá üvegmatricát, amit ha megunsz, leszeded, ill. évszakonként váltogatod őket. Egyes hobby boltokban lehet kapni készeket, ha nem akarsz/tudsz beruházni a festékre. Gyakorlatilag az egész lakást lehet vele dekorálni, az a lényeg, hogy sima legyen a felület amire rakod.

Üdv.

2008. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
93%

A legolcsóbb megoldás az ötletes festés! A festék nem olyan drága.

Csíkos rész a fal egyik felén, absztrak, ilyesmik nagyon fel tudják dobni a lakást.

2008. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szia!


1/ Gipsz képeket csinálhatsz ami nagyon feldobja a lakást. Kreatív boltokban lehet venni gipsz kiöntő formát /kb.700-800 Ft. a rendes szalvéta méret/.Fesd ki a keret szélét temperával, ha lehet minél élénkebb színnel és ami persze illik a szalvétához. Ehhez vegyél olyan szalvétát ami tetszik. /táj, épületek, virágok, gyerek mintás, stb. kb.50-60 Ft a legdrágább is. És ennek 4 oldala van ami azt jelenti, hogy 4 képed lesz belőle. Ha kifestetted a keretet akkor már csak bele kell ragasztanod a szalvétát. Én mezei tapéta ragasztóval szoktam, mert a dekupázs ragasztó drága és nincs is belőle annyi. Hagyd megszáradni és már csak a helyére kell tenni.

2/ Hasonló technika, és szintén olcsó:

Vegyél olyan hungarocelt amivel az álmenyezetet szokták beburkolni /50x50cm/. Szabd le akkorára amekkorára kell és fesd körbe azt a rész ahol nem lesz szalvéta /ezt centizned kell/ Hagyd megszáradni, ragazd bele a szalvétádat és kész is. Ezzel annyi a baj csak hogy egy kicsit meg penderedik a festéktől, de ezt is ki lehet küszöbölni. Mégpedig: Ahogy felteszed a képet mind a 4 sarkát kicsi gombostűvel /aminek fém a feje, az nem nagyon látszik/ fogasd meg.

Ja azt elfelejtettem írni akasztókat ne felejts rakni a gipsz képbe sem és a hungarocelbe sem. Az is elkészíthető házilag.

Remélem tudtam neked segíteni.

Kicsit időigényes de nagyon mutatós nem beszélve róla hogy te csinálod.

Jó munkát hozzá! M-né Judit

2008. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az ötleteket.
2008. nov. 6. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!