Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik boltból rendezem be a...

Melyik boltból rendezem be a lakást?

Figyelt kérdés

Melyik butorboltból vásároljak? Aminek legjobb az árértek aránya?

600E lenne a keret. 52nm a lakás másfél szoba, konyha szekrény van, hűtő, sütő és mosógép is. Ágy is van.

IKEA nincs a közelben.


Nektek mi a tapasztalatotok?



2018. okt. 3. 14:38
 1/9 A kérdező kommentje:
rendezzem
2018. okt. 3. 14:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha számit minden forint,akkor több boltba kell érdeklődni .

Nagyobb árkülönbözetek is lehet.

Ez is úgy üzemel,mint az üzemanyag kutak .

Nem mindent egy helyen kell megvenni.Gépek esetében is nagy az ár szórás.Nekünk kb 200 km ről is igyen szállították.olcsóbban vettük sokkal,mintha helybe vásároltunk volna .

Az IKEA ban tényleg vannak szép dolgok is,de azt meg is kell fizetni .

2018. okt. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a Butor1 volt szimpi.
2018. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy hajlandó vagy-e megtekintés nélkül is megvásárolni.

Mi szeretünk mindent megnézni, nyitogatni mielőtt megvesszük. Egy étkező szettet kinéztünk Budapesten, de végül olcsóbb volt (ingyen szállítással) elhozatni Nyíregyháza mellől, így megrendeltük egy webshopból ugyanazt, amit kinéztünk Budapesten.

Ha ugyanaz a gyártmány és fantázianév, akkor túlnagy rizikó nincs benne.

Egyébként érdemes Mömaxban, Möbelixben nézelődni, esetleg Jysk-ben, hogy egyáltalán legyen elképzelésed, képbe kerülj a "dimenziókkal". Már lehet bele is szeretsz valamibe és megveszed. Ha annyira nem, akkor is lesz elképzelésed és így már az internet a barátod lesz.

2018. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oké IKEA nincs, de szerintem inkább pont azt kellett volna leírni hogy mi VAN
2018. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Apróhirdetésből, Möbelixből, és cikkenként felkutatott boltokból, pl. ágyat ágyboltból - tudom, hogy van, csak példának írtam.

A Jysk rosszabb minőség.

Nálunk még közértben is van kisbútor és lakber kiegészítők.

2018. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Régen kockás füzetlapra rajzoltam az alaprajzot, azon tologattam a papírból kivágott bútort jelképező lapocskákat, méretarányos kivitelben, próbálva elképzelni a funkcionális és látványbeli megoldásokat, de ezt már régen komputeren csinálom.

Többször költöztem és a meglevő bútorokból vagy szelektálni, vagy bővíteni kellett.

Az aktuális trend, berendezési divat, vagy az ebből fakadó vágyaim is befolyásoltak, de először nyilván az igényeidet és a rendelkezésre álló helyet kell tisztázni, aztán meghatározni, melyik helyiség milyen célt szolgáljon, milyen bútordarabok kellenek, ennek milyen legyen a stílusa, mire mennyit szánsz rá és akkor már csak össze kell hangolni a jellemzőket, a formát, a színeket, amik lehetőleg harmonizáljanak a falakkal is, az uralkodó és kiegészítő elemekkel, a világítótestekkel, függönyökkel, stb...

Nem kis feladat, aligha sikerül egycsapásra megoldani, ha nem akarsz szedett, vetett egymást ütő környezetet teremteni magadnak, így csak azt javaslom, nézelődj az interneten, lapozgass lakberendezési újságokat, nézegess ilyen filmeket, a spektrum home pont ilyen, bár az főleg külföldi lehetőségekről szól, de ötleteket, tanulnivalót biztosíthat, fejlesztheti a fantáziádat, mert a lakberendezés is egy kultúra, amit meg lehet valamennyire tanulni.

Ha már vannak elképzeléseid, akkor ki lehet próbálni komputeren, van ami látványtervet is ad, olyan program, de végigjárhatod az üzleteket is, felírva mindent, hogy hasonlítani tudj és megtaláld az optimális megoldást, akár kipróbálva a bútorok kényelmét is.

Amíg nem kezdesz bele, addig csinálhatod japán módra, franciásan, holland módival, parasztosan, robusztus, rusztikus, vagy kecses, elegáns, modern stílusban, neked kell megtervezni, mire gondoltál, mit szeretnél, mit akarsz és mid van már, amihez passzítani érdemes a továbbiakat.

Ha egyenként vásárolsz, akkor érdemes egy színvilágot meghatározni és inkább semleges fődarabokat beszerezni, amiket kiegészítőkkel hangsúlyozhatsz, amelyek cseréje nem túl nehéz, vagy költséges, vonatkozik ez a stílusokra is.

Kevés pénzből is lehet jó eredményt elérni egy kis ügyességgel, élelmességgel.

2018. okt. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megnézed mi VAN a közelben, megnézed miket szeretnél megvásárolni és összeválogatod.
2018. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legjobb a használt bútorok ár-érték aránya, úgyhogy ha belefér az ízlésedbe és az idődbe, akkor érdemes az apróhirdetési oldalakon halászni.
2018. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!