Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Az időtlen, tartós (klasszikus...

Az időtlen, tartós (klasszikus) stílust szereted, vagy a múlandó divatosat?

Figyelt kérdés
Nincs jó vagy rossz válasz. Csak érdekel. Mert vannak stílbútor, antik enteriőr kedvelők, akik kifejezetten az állandóságot, a tartós, kortalan értékeket helyezik előtérbe, megint mások inkább párévente akár a teljes berendezést kicserélik, mondván, hogy a változatosság gyönyörködtet. Arra vagyok kíváncsi, melyikből van több.

#divat #antik #modern #klasszikus #Artdeco #stilbútor #olcsóbútor
2018. okt. 13. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Egy szavazat a klasszikusra.

Én a kortalanul elegáns klasszikus berendezést szeretem, sok vöröses barna valódi fa, beige drapériákkal... van aki azt mondja olyan a lakásom mint egy múzeum, de én ebben érzem jól magam.

A modern, pláne a minimál az nekem teljesen sivár, fantáziátlan és ingerszegény.

2018. okt. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nekem nem elég egyértelmű. Sokféle klasszikus és sokféle modern van s mindkettőből van, ami tetszik. A természetes anyagok, fa, kő jön be, nagyon szeretem az organikus formákat... Ne legyen hideg, se színben, se anyagban (sok üveg és fém).

Nem vagyok cserélgetős típus. Ami tetszik, az bizonyára 60 év múlva is tetszik és amúgyis sok év, míg egyszer kész lesz a házam (igaz, anyagiak is bejátszanak, de nemcsak). Sok részét magam alakítom s nem megy gyorsan, de elégedett szoktam lenni az eredménnyel. Úgyhogy nálam inkább DIY stílus van :D Sok lazúrral. Mindent lazúrozok, amit lehet s bizonyára azt is, amit elvileg nem.


A klasszikus, de csicsás dolgok nem jönnek be.

2018. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Egyiket sem.
2018. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyiket sem. A középmezőnyt képviselem, ami nem klasszikus, nem túl stílusos, de nem is kell pár évente cserélni.

Lényeg, hogy az anyagok és színek passzoljanak egymáshoz.

2018. okt. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az általad leírtak közül egyiket sem. Soha nem vennék divatos, eldobandó lakberendezési tárgyakat, sem pedig a sötébarna stílbútorokat, amik nem időtlenek, hanem csúnyák, avittasak.


Másfajta, valódi időtlenséget kedvelek.

2018. okt. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazából mi a modern, mi a klasszikus?

Otthon van olyan egyszerű bútorunk, ami a mai napig megállja a helyét, és modern külseje van, pedig már 30 éves. Vagy vannak a klasszikus régi bútorok, amik dög nehezek, de tartósak és antik hatást kölcsönöznek.

2018. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Illetve az sem mindegy, mi az amit igazán kedvelek, meg mi az amit megengedhetek illetve praktikus.


Jelenleg albérletben is csak apró szobát bérelek, muszáj mobilnak, autóval-tömegközlekedéssel szállíthatónak lenni minden bútoromnak.


Ezért vannak IKEÁ-s bútoraim. Fekete irodai asztal, melóból örökölten, simán lapra szerelhető, összerakva meg stabil. A gépem, monitorom is fekete, így még jól is megy hozzá. Van egy KALLAX 5x5 szekrényem, és bele fekete-fehér dobozok. Teljesen kulturáltan mutatnak. Illetve a dobozok könnyen pakolhatók, és adott esetben könnyen költöztethetőek is.


Vagy van egy BREIM gardróbom. Nem egy remekmű, de a szobámban a többi bútorral egész kulturáltan mutat feketében. Ez is simán összerakható egy ruhaszárító méretére.


De mondjuk egy saját lakásban már inkább kiadnék pénzt, és vennék tartósabb, komolyabb bútorokat, vagy akár egyedieket is.

2018. okt. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Amúgy, igen, teljesen jogos és igazad van, hogy élethelyzet és lehetőségfüggő is a dolog. Mert hiába akarnál mondjuk egy Art-Deco belteret, amihez nagy tér kell, miközben egybkis szobában tudsz pillanatnyilag gondolkodni.

De megfordítva is igaz, mondjuk egy arisztokrata család kastélyában meg húlyén mutatna valami jysk olcsó egyszerhasználatos cucckeráj, amit egy év múlva szinte kötelező kidobni, mert amúgy szétesne.


Az ikeás cuccaid és a stílus szerintem is jóféle.

2018. okt. 20. 20:07
 9/9 anonim válasza:
En igazabol mind a ketto
2019. aug. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!