Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mekkora a KALLAX típusú ikeás...

Mekkora a KALLAX típusú ikeás bútor terhelhetősége oldalirányban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a polcoké 13 kg, de franciaágyat szeretnénk csinálni belőle, és ágyalapnak kellene egy nehezebb matracnak + két embernek, szóval nem a polcokra vagyok kíváncsi. Körülbelül hány kilót bír el szerintetek, ha az oldalára fektetik és rápakolnak? Vagy hogyan, mivel polcoljuk alá azt az ágyat a négy kallaxon kívül, hogy biztosan ne zuhanjon össze alattunk? :DD

2018. dec. 8. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a keret ureges belul, a polcok meg a fuggoleges elemek nem, ugyhogy sztem eleg sokat kibir. Igaz nekem meg a regi Expedit van, de ha jol tudom csak a kulso keret a kulonbseg koztuk.
2018. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk 4 Kallax helyett vehetnétek 1 rendes ágykeretet...
2018. dec. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az üres ágykeret ugyanolyan sokba kerül, csak nem lehet tárolásra használni. Könyveket és hasonló dolgokat szeretnénk odatenni helytakarékosság miatt, kicsi a lakás.
2018. dec. 28. 12:15
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
na de ha ki akarsz venni egy konyvet, fel kell emelni a matracot. raadasul a matrac a kb. 40x40 centis lyukakon nem fog rendesen allni, kell ala plusz egy OSB lap, minimum.
2018. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem ráfektetni akarom az ágyat... :D Hanem az oldalára. A matrac a szekrény oldalára lenne fektetve, ezért kérdezem a terhelhetőségét úgy. Így: [link]
2018. dec. 28. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem tunik jonak. Kozepen a hosszanti lyuk nem tartja a matracot, ami ettol be fog horpadni. A polc viszont a leggyengebb reszen lesz terhelve, mert belul ureges, nincs tartasa oldaliranyban.
2018. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez bennem is felmerült. :)

Megcsináltátok végül? Hogyan?

2019. júl. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
OSB lapokat fektettünk keresztbe rajtuk, lett egy 140 cm széles ágy, és nagyon strapabíró, a kallaxok is jól bírják, pedig csak kettő tartja.
2020. ápr. 23. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!