Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A spajz pontosan mi?

A spajz pontosan mi?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 14:53
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Itt nyugaton, Vas megyében is a spájz szó használatos. Kamrának még sosem hívtuk :D És városi vagyok.
2010. júl. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Tatabányán is bevett szokás spejznek vagy spájznak hívni, pedig nem pont tanya :P Szerintem Észak-Dunántúlon eléggé elterjedt megnevezés, ahogy tapasztaltam.
2010. júl. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Én meg makói vagyok és nem spájznak hívom hanem kamrának,de mamáék gyakran használják ezt a szót. Mellesleg nem értem miért baj ha valaki így hívja.Semmi különleges nincs benne.Spájz vagy kamra,nem mindegy?

Ł/15 ^^

2010. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Én se kamrázom le Spájz-ot, használd csak nyugodtan, én is városi vagyok
2010. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

A spájz, vagy spejz, ki hogy mondja kamra, kis helység,a konyha közelében, vagy szűkösebb helyeken kamraszekrény a konyhabútorban. Élelmiszert tárolunk benne. Itt találsz részleteket:

[link]

Megjegyzem, a kifejezést az polgári osztálytól tanulta "paraszt" is, mert idehaza némi iskolázottságot feltételez a német tudás ;-)Használd nyugodtan, ha kedved tartja, bár az éléskamra kifejezés szebb, de elég viccesnek tűnik egy lakótelepi lakás lighthoff-ra nyíló, átszellőztettetett 30 cm széles és 40 cm mély spájzszekrényére mondani...

2010. júl. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!