Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szőnyegre, szönyeg? Vagy...

Szőnyegre, szönyeg? Vagy inkább parketta?

Figyelt kérdés

Most költöztünk szüleimmel egy új lakásba.

Az új szobám elég nagy és eredetileg gyerek szoba volt, még 1995 körül.

Azóta az a micimackós szönyeg van leterítve és nincs parketta.

A szüleim azt mondták, majd fertőtlenítik és felporszívózzák a szőnyeget és vesznek rá majd egy újat, de nem parkettáznak, mert nincs rá nagyon pénzük. És maga a szőnyeg is elég drága lesz.


Szerintetek még is csak jobb megoldás lenne, ha leparkettáznák?

Mi baj lehet? Penészes vagy atkás lehet alatta?



2019. márc. 30. 09:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt mondták azért is lesz jó rá tenni a micimackósra, mert akkor jó meleg lesz.
2019. márc. 30. 09:54
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyik sem jó megoldás.
2019. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Azt mondták azért is lesz jó rá tenni a micimackósra, mert akkor jó meleg lesz."


Ez különösen nyáron, 38-40 fokban hasznos! :D

Micimackós, 25 éves szőnyeg?

Egyértelműen kuka.

Felszedni és laminált padlót tenni, nem lesz drágább mint venni új szőnyegpadlót. Aztán arra lehet tenni egy szép szőnyeget.

2019. márc. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De mit tudok tenni, ha szüleim hajthatatlanok?:(

Ha még is így fogják csinálni lehet bajom belőle?

2019. márc. 30. 10:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szia. Én is most költözök. Ott is padlószőneg volt. Én sem akartam felszedni, vettem vanish szőnyegtisztítót. Épp mentem át az új helyre, találkoztam ismerősökkel, ők építőiparban dolgoznak. Meséltem erről is.. Mire azt mondták felejtsem el, iszonyatosan egészségtelen. Telis tele van betegséget okozó, allergetizáló anyagokkal. Igenis szedjem fel. Húztam a számat 1 hétig, majd átmentem, és felszedtem a szőneget. Az a mocsok ami benne, és alatta volt. 5 lapát port söpörtem fel, a többit porszívóztam. Az előző tulajnak volt macskája.. Hát hányás, mennyi szőr maradt utána. A mai napig azt porszívózom, pedig csutkára ki lett belezve a ház. UNDORÍTÓ!! Én egy 17 nmes szobát laminált padlóval fedtem le. 1.700 ft/nm volt a padló és 399 ft/nm a szigetelőszivacs, a fólia ami alá kell meg jó minőségű festő takarófólia 20 nmre elég 1.000 ft. Összesen 42.000 plusz majd a szegélyt kell megvennem hozzá. 3 óra alatt le lett rakva a szobába. Ezenfelül pvc t is lehet venni, ami parketta mintájú, de annak is 2.000 ft/ nm az ára. A legolcsóbb.

Laminált padlóból is van olcsóbb 1000-1500 ft/nm áron..

Ha a szüleid most nem engedhetik meg. Akkor beszéld le velük, hogy jó a micimackós szőnyeg még 3-4 hónapig. Esetleg nem kérsz zsebpénzt. De te szeretnél laminált padlót. Az egészséged miatt, sokat hallottál a légúti betegségekről amiket el lehet kapni. Sokkal egészségesebb a fa padló, könnyebb tisztítani, és mivel sokkal dekoratívabb emeli az életszínvonal érzetét, sokkal komfortosabb.

Szerintem kövess el mindent annak érdekében, hogy rá beszéld őket. Te is sokkal jobban érzed majd magad tőle. Ha esetleg van megtakarításod, zsebpénzed, közelgő szülinap, ballagás, akármi. Bevonni az üzletbe ezeket az ünnepeket, hog ezt szeretnéd kérni.

Nem mellesleg a szőnegnek ugyanúg 1.000 ft/ nm környékén van az ára, venni kell hozzá kétoldalú rafasztót, Ugyanúgy kell hozzá szegély. Anyagilag csak pár ezer forint az eltérés. Összességében.

2019. ápr. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
jajj boccs a sok betűhiányért, eskü tudok írni. :D
2019. ápr. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Én is pontosan így gondoltam, hogy a legolcsóbb tökéletes nekem. És minden féleképpen kiharcolom valahogy a padló burkolót. Az szomorít el, hogy volt megtakarításom, mert szoktam nyaranta dolgozni, de ezt mind odaadtam nekik a költözésbe. Így sajnos pénzügyileg nem állok jól. És még nem tudom mikor lesz lehetőségem megint menni a suli mellett dolgozni.

Ha vennénk egy új szönyeget kb. Ugyanott lennénk mint, ha leburkolnánk.

Nekem egyébként szőnyeg sem kell egyáltalán. Csak érezzek tiszta illatot.

Húsz éves az a micimackós szőnyeg és még is nagyon dohos szag van bent. Hiába szellőztetek. Tapétás is ráadásul... :/

De azt leszedjük és festve lesz.

Örülök, hogy végül te is az egészségesebb módot választottad. Szerintem azt sokkal könnyebb tisztán tartani. Feltudod akármikor mosni, fertőtlenítős vízzel is. Viszont a szőnyeget hiába porszívózom..

2019. ápr. 4. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!