Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A szüleim a padlószőnyegre...

A szüleim a padlószőnyegre akarnak rá parkettázni, hogy beszéljem le őket, hogy ez szerintem rossz ötlet?

Figyelt kérdés

Most költöztünk ide, kb. 15-20 éve van ott a szőnyeg. Nagyon büdös, dohos bent a szoba. Mint mikor be megyünk a nagyszülők volt házába, ahol már régen laktak.

Szerintem mással kellene szigetelni, filccel, bármivel, de ez nagyon nem egészséges és jó megoldás szerintem. :(

Nektek mi a véleményetek?



2019. ápr. 28. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Hajtsd fel a sarkát és mutasd meg nekik mi van alatta.

Ha nem akarnak Mátraházára hordani a tüdőszanatóriumba akkor inkább ne tegyék rá.

2019. ápr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Padlószőnyegre parkettázni?! Életemben nem hallottam még ilyet.
2019. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Gondolom, laminált padló akar az lenni.
2019. ápr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Ez még mindig a micimackós szőnyegpadló?

Keress a neten erről egy megfelelően elborzasztó cikket és olvastasd el velük!

Nem is értem, hogy miért ragaszkodnak ahhoz a betegséget terjesztő szeméthez ennyire? Milyen magyarázatot adnak?

2019. ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát attól függ, milyen alatta az aljzatbeton, én nem vetném el teljesen ezt az ötletet, már persze ha tényleg vékony padlószőnyegről van szó, mert sima szőnyegre tényleg irtó nagy baromság lenne! Mi '94-ben bővítettük a házat, akkor épült a szobám is, ahová eleve padlószőnyeg került. '98-ban parkettáztattunk, és a szobámban nem szedtük fel a padlószőnyeget, hanem arra került rá! Nem laminált padló, hanem parketta! A mester se mondta előtte, hogy rossz ötlet lenne, stabilan lerakta rá, és lelakkozta. 2010-ben adtuk el a házat, és még akkor is minden szobában az a parketta volt, stabil és sértetlen állapotban, az enyémben is!

Szóval ha esetleg az aljzatbeton penészes, dohos, egyéb ilyen, akkor persze mindenképp fel kell szedni, de ha semmi gond nincs alatta, akkor nyugodtan mehet rá a parketta! Igaz, hogy mivel nehezen tisztítható, ezért nem egészséges a padlószőnyeg, de egy jól lerakott és minden apró résben lakkozott parketta teljesen leszigeteli, ráadásul a padlószőnyeg miatt valamivel melegebb is lesz az egész padló!

2019. ápr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mutasd meg nekik az ittlévő hozzászólásokat és a neten is keress nekik cikket ennek káros hatásairól.

Ez tényleg a gombák és minden fajta apró élőlények telephelye lesz.Az ez alá való szigetelésben nem tudnak elszaporodni,de a szőnyeg az egyik legjobb élőhely ezeknek.

2019. ápr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, laminált padló és nem parkettát akarnak tenni a szőnyegemre.

Vékony maga a szőnyeg.

Apa azt mondja azért, mert hogy így nem kell alá venni filcet vagy mit és lesz szigetelve legalább meg hogy sehonnan nem fog feljönni semmilyen por szerinte, mert hogy az zárt, plusz hogy ő ezt sokkal jobban tudja.

2019. ápr. 28. 15:01
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, a laminált padló más, mint a parketta! Eleve vékonyabb, és ami kell alá kétféle fólia, vagyis a nedvességgátló és az alátétfólia, azokat sehogy sem helyettesíti a padlószőnyeg! Mondom, parkettával megoldható lenne, de laminált padlóval tényleg nem!

Ne hari, de apád építőiparban dolgozik, vagy honnét van neki ez az "én jobban tudom" -beképzeltsége?

2019. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

Padlószőnyegre nyugodtan lehet laminált padlót tenni.

Az már más kérdés, hogy ha valóban egészségtelen és rohad a szőnyeg, akkor nem ezen kellene spórolni.

2019. ápr. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Csőszerelő apukám foglalkozása

Megnéztem és ami anyáék szobája lesz, az le van kővel burkolva, az alatt is padló szőnyeg van,mert alá lehet látni egy helyen. Ami tesómé lesz az pedig le van laminálva és az alatt is padló szőnyeget hagytak a volt lakók:S

Úgyhogy szerintem már csak ebből kiindulva is hagyni akarja.

Szerinte csak azért van büdös bent, mert 20 éve nem volt szellőztetve, mert az ablakok is rosszak.

És hogy majd elég lesz szerinte felporszívózni párszor, meg fertőtlenítős felmosóval kicsit átmenni rajta

2019. ápr. 28. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!