Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Régi típusú ágynál, amelynek...

Régi típusú ágynál, amelynek nincs kivehető matraca, a lepedő alá mit érdemes tenni, hogy minél jobban védve legyen a kárpit?

Figyelt kérdés
2019. jún. 2. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Én nem teszek alá semmit, a kárpitnak semmi baja (szobatiszta vagyok már jó ideje, szóval nem tudom, miért kellene bármi védelem...)
2019. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gumilepedőt.
2019. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én puha pokrócot szoktam a lepedő alá tenni, mert úgy kellemesebb feküdni rajta. De amúgy sokkal inkább koszolódik a kárpit nappal, amikor be van ágyazva, mint éjszaka az ágynemű alatt.
2019. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Matracvédőt lehet kapni ilyen ágyra is?
2019. jún. 2. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Lepedő alá???? Semmit. A kárpitot ilyenkor maga a lepedő védi. Ha az nem elég, akkor semmi más sem lesz elég.

Néhány kárpit szövet gyorsabban kopik, mint mások. Ez anyag és gyártás függő is. Pl. a bársony szövetek nagyon kopnak. Van amelyik egyenletesen, de van amelyik foltosan. Legtöbb egyébként műszálas, azoktól nem szabad sokat várni. Nem csak kopnak, de ki is bolyhozódnak, hasonlóan, mint a műszálas ruhaszövetek úgy 90 %-a.

Épp ezért, ha nagyon gázul néz már ki a kárpit, akkor vagy keresni kell egy kárpitost, aki aztán esélyesen horror öszzegekért áthúzza, újra kárpitozza egy másik szövettel, vagy veszel egy új ágyat. Én inkább az utóbbit javasolnám, ráadásul annak már magad választhatod meg a szövet borítását, vagy akár vásárolhatsz kivehető matracosat is, szövet borítás nélkül.

2019. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi a sima fehér vászonlepedő alá minden ágyra szoktunk rakni egy gumis lepedőt is ilyen célra.
2019. jún. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4: Ugyanazok a matracvédők jók, megmaradnak rajta, csak eláll kicsit.

Lehet varrni vízhatlan frottírból lepedőt is. JYSK, IKEA a lelőhelyek.

Különben ágytakarót vagy sima takarót lehet rá tenni.

2019. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
1: Akkor soha senki nem alszik abban az ágyban, aki menstruál, vagy fekve kávézik vagy cigarettázik, vörösborozik, vagy véresre veri a partnerét, vagy evakarja a szúnyogcsípését, vagy demenciás, béna, bekakil-bepisil.
2019. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"1: Akkor soha senki nem alszik abban az ágyban, aki menstruál, vagy fekve kávézik vagy cigarettázik, vörösborozik, vagy véresre veri a partnerét, vagy evakarja a szúnyogcsípését, vagy demenciás, béna, bekakil-bepisil."


Nálunk nem. A menstruációtól még életemben nem lett semmi baja ágynak vagy más egyébnek, erre találták ki a betétet meg a tampont. Ágyban nem eszik-iszik-cigizik senki nálunk, a többi meg megint nem fordult még elö egyetlen egyszer sem.

2019. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!