Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóápoláshoz milyen szereket...

Autóápoláshoz milyen szereket érdemes használni?

Figyelt kérdés

Műszerfal és kárpitápoláshoz milyen szert érdemes használni, és milyen időközönként érdemes?

Autómosás után milyen waxot érdemes használni? Turtle original wax vagy turtle wax color magicet jobb használni, és milyen időközönként? Vagy esetleg másik waxot?



2018. aug. 26. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:

műszerfalhoz dr marcus kendőm van, hosszú pirosnál vagy várakozásnál stb áttörlöm vele (vagy ha kicsit poros)

sonax műszerfalápoló spray van és dr marcus bőrápoló kendő, hetente használom amikor kiporszívózom az autót és kívül belül sima üvegmosóval lemosom az ablakokat

3m sampont és waxot használok, 3 havonta meg políroztatom az autót.

2018. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Évente 2x szoktam nagytakarítást csinálni, ilyenkor kiveszem az üléseket és az elsőket rendes kárpittisztítóval, a hátsókat csak Sanytol szagtalanító-fertőtlenítővel átfújom, majd körömkefével óvatosan átdörzsölöm, száradni hagyom és kiporszívózom. A belső padló és tetőtkárpit is csak Sanytolt kap. A műszerfalat, kormányt, váltógombot, kézifékkart, az ajtó műanyag és szövet elemeit sima Sanytol fertőtlenítővel átfújom és koszradírral (DM-es) átdörzsölöm (kivéve a szövetet). A koszradír kicsit csiszol ezért leszed minden koszt és bemattítja a felületeket (a kormányról gyönyörűen leszedi a sok zsírt). Én jobban szeretem ha matt minden, de radírozás után le lehet fújni ápolóval ami lehetőleg szilikonmentes legyen. A szellőzőrácsokat illetve a kis réseket ecsettel ki lehet pucolni.

A radírozást kb. 2 hetente csinálom meg, hetente portörlés nedves mikroszálas kendővel meg porszívózás kefés fejjel van.

Kívül hetente, ha nagyon koszos gyakrabban mosom. 3 havonta kemény viaszt kap, utána minden 2. mosás után Turtle Wax sima folyékony waxot. Polírozás a 16 év alatt egyszer sem volt, de olyan mintha tegnap fényezték volna. A műanyagokat illatosított műszerfalápolóval szoktam lefújni, majd egy kis idő után áttörölni mert így nem olyan fényes nepperes hanem egészséges fekete színe van. A gumikat nem ápolom, a WU2 tisztán tartja.

Leginkább sima slaggal, állítható pisztollyal mosom, néha szivaccsal néha hurricane spin moppal, WU2 samponnal. A kerekeket puha kefével a samponos vízzel átkefélem.

A végén bő vízzel leöblítem majd vízlehúzóval lehúzom a vizet és egy ócska törölközővel szárazra törlöm. Az ablakokra nekem a nagyon kevés Jar mosogatószer és sok víz kombó jött be, vagy vízkőoldó ami még jó mert a sima ablakmosótól csíkos marad.

Ja és szerintem a legfontosabb hogy garázsban van tartva.

2018. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általános külső autómosást kb 2-3 hetent végzek. Sajnos muszáj, mert sokat megyek. Már az első út után tele lesz az autó eleje bogármaradványokkal, télen az oldala és a hátulja sós trutyival.

Mosni otthon szoktam vödör-slag-szivacs módszerrel. Télen ha olyan az idő, akkor önkiszolgáló magas nyomásúval csapatom el nagyjából. Ez tökéletes eredményt nem ad.

Sonax száradássegítő sampont használok.

Minden mosás után pumpás gyors waxszal áttörlöm. Kb 3 havonta kap komolyabb (Autoglym) vaxot.

A motorteret is kb 3 havonta takarítom. Kompresszorral a port kifújkálom, a műanyag részeket műanyagápolóval áttörlöm.

Kb ilyen időnként szoktam a külső fekete műanyagokat (pl hűtő díszrács) is leápolni. A Sonaxnak van erre pasztája.

Beleret kiporszívózom. Kormányt, váltószoknyát, üléseket bőráloló kendővel (Turtle wax) áttörlöm. A műszerfalat, ajtókárpitok műanyag részét Sonax matt ápolóval törlöm át.

Ilyen belső takarítást is 2-3 hetente csinálok.

Az üvegeket autómosás után letakarítom kívülről Frosch ablaktisztítóval és erre a célra való kendővel. Belülről is le szoktam tisztítani, de ritkábban mert nem koszolódik annyira.

A gumik oldalfala is kap ápolót 1-2 havonta. A felniket csak autósamponnal, szivaccsal mosom le kívülről. Tavaszi-őszi kerékátszereléskor mosom le alaposan a fékport a belső oldalról is.

Kb ennyi. 13 év alatt polírt az enyém sem kapott még. Szintén van garázsom. Ennek is köszönhető hogy teljesen újszerűnek néz ki az autó kívül-belül.

2018. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

utolsóhoz lenne pár kérdésem:


Milyen műanyagápolót használsz a motortérhez?

Mi annak a pasztának a pontos neve amivel a külső fekete műanyagokat és a hűtőrácsot szoktad leápolni?

A kormányt a váltószoknyát és a üléseket milyen bőrápolóval szoktad áttörölni?

A gumik oldalfala milyen ápolót kap?

2018. aug. 28. 16:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Kárpit tisztításhoz bármilyen kárpittisztító jó.A müszerfalat én letörlöm nedves mikroszálassal és ennyi.A wax az egyéni ízlés kérdése ki melyiket szereti használni.
2020. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!