Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Bosch vagy Hajdu bojler?

Bosch vagy Hajdu bojler?

Figyelt kérdés
Bosch Tronic 2000T SB 50l 1.5kW vagy HAJDU Aquastic ErP, 1.8kW ? tudom mindenki a Hajdút ajánlja de a Bosch jelenleg olcsóbb 18 ezer forinttal,korrozio szempotból is kérdem mivel kútból jon a viz!

2019. jún. 19. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Be van vizsgáltatva a kútvíz? mert ha igen és iható, akkor a Bosch-t vedd nyugodtan..


Azért arra ügyelj, hogy az aktív anód miatt rendkívül jó földelése legyen a bojlernek(is)..ha agresszív a víz, akkor így védi hatásosan az üstöt az aktív anód.

2019. jún. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
persze hogy iható,csak mindenki a Hajdút ajánlja,persze nem olaszt veszek,de milyen szempontból kell Hajdut venni s miért drágább ? tartósabb ?
2019. jún. 19. 09:47
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

A régi Hajdú valóban rendkívül tartós volt, de gondoskodtak róla, hogy a mostaniaknál ezt már kiküszöbölje(!) a gyár.

Ráadásul a réginek csapnivaló volt az elektronikája, az állandóan korrodálódó, kigyulladó életveszélyes rádugós sarus megoldása, amire még a víz is rácsepegett ha szivárgott a tömítés. (Az újaknál már egy egységet képez.)


A fentiek miatt én Gorenjét vettem és kb 15 éve gond nélkül használom.

Ráadásul pár percig tart csak egy vízkőtelenítés, mert azt ésszel gyártották le.


Magyarul, nyugodtan váltsál a neked kedvezőbbre.

(Majd jönnek mindjárt az ellenvélemények.)

2019. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Bosch gyakorlatilag egy ezernéven forgalmazott olasz hulladék.

Az a gond ezzel a bojlerrel, hogy amikor vízkövezni kell, akkor úgy kell kitépni a vízkőtől szétnyilt fűtőszálat egy akkora nyíláson amin a csuklóm is allig fér át.

Garantáltan megsérül a lehelet vékony bevonat. A következő vízkövezést már megsem éri mert kilukad a vékony tartály palást.

Persze ha van elötte egy vízlágyító, akkor ilyen probléma nem merül fel. Nincs vízkő nincs probléma.

2019. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Maradj te csak a hajdunál .

Ne az árak vezéreljenek .

2019. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ez a fajta Bosch van. Nagyon hangos mikor a vizet melegíti. Engem zavar.
2019. jún. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem jól hangzó márka nevet vennék.

A kemény vizet egy bojler sem szereti .

2019. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!