Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért kell az ágymatracok alá...

Miért kell az ágymatracok alá ágyrács?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de mi szükség van rá? A szellőzés miatt kell, vagy hogy ne legyen annyira kemény a matrac?


Tehát ha egy sima bútorlapon, vagy akár egy komplett ágyon lenne a matrac, akkor az mivel lenne másabb?


2019. jún. 20. 18:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10!

Csak hogy felfog. Maradjunk a szekrény-fal példánál.

A szekrény=matrac fal = ágyrács.

És nem közé teszed a "dróthálót".

2019. jún. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Van aki igényes erre és van aki kevésbé. Nekünk volt pár tízezer forintos komplett ágyunk, amin sokáig jót aludtam ugyan, de a végén már utáltam és most van sok 10 ezres, külön összeválogatott ágyunk (ágykeret, rács, matrac), amit össze sem érdemes hasonlítani a korábbival.

A jól megválasztott ágyrács fokozza a matracok jó tulajdonságait, segít a matrac szellőzésében és bizony ott támaszt alá ahol kell. Pl. kifejezett ajánlás, hogy rugós matrac alá nem teszünk rugós ágyrácsot. Ellenben minden más, fix matrac alá tök jó egy nem fix ágyrács a jobb alátámasztás érdekében.

Ágyneműtartós ágyunk van, kihúzható fiókokkal. Kíváncsi típus vagyok, így a 110 kilós páromon teszteltem, hogy valóban meghajlik-e alatta a rugós ágyrács fix, memóriahabos matracon és azt kell hogy mondjam, szépen felvette az is a formáját nem csak a hab.

Én azt mondom, hogyha az ember igényes erre és vesz egy JÓ matracot, ami ma nem kevés pénzbe kerül, akkor szánjon a jó minőségű ágyrácsra is. Egyáltalán nem biztos, hogy penészedni fog, ha bútorlapra fekteted, de jobb félni, mint megijedni.

A legtöbb modern ágykeretnél egyébként azért van rá szükség, mert ha nincs ágyrácsod, nincs ami megtartja a matracot. Ezen felül pedig pozitív, mert kiemeli a matrac tulajdonságait.

2019. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

Egyre rosszabb a fórum.

Volt olyan ágyunk, "egybe" ágy, nem külön matraccal, hanem a kárpit alatt egyszerű szivaccsal, csak egy sima falap volt a szivacs alatt. Aztán a szivacs feladta, levágtam a kárpitot, leszedtem a falapra ragasztott szivacsot (20 éve után sehol egy penészfolt, biztos nem olvas gyakorit...), és csináltam a helyére egy matracot 10 centi vastag 50-es szivacsra ragasztott 5 centis 35-ös hideghabból. Kapott még egy mosható matracvédőt, és kész. Már lassan két éve használjuk, és ez sem akar penészedni.

Ezek a tények, a többi csak elméleti fotelfizika...

2019. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13: Szerintem ez a matracosdi azoknak való, akik nagyon ráérnek és szeretnek problémákat gyártani maguknak, és sok pénzt szeretnek elbzni a kísérletezésre. Én voltam matracbemutatóteremben, kipróbáltam 30-féle matracot, mind kényelmetlen volt, aludtam rugós ágyon, megfájdultak rajta az izületeim, nem tudtam aludni a fájdalomtól (semmi panaszom nincsen más közegben, csak ezeken a spéci matracokon), sűrű, kemény szivacsmatracon meg tökéletes kényelmes.

Jó, mindenkinek megvan a dilije, saját világképe, én meg mással kísérletezek, én is elbzok sok pénzt más témában kísérletezésre, olyan témákban, amiket más egyszerűbben megold.:)

2019. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

19:42



Mindig rájövök hogy ezen az oldalon mekkora marhák vannak.

Amikor elolvastam amit összeírtál, meg is győztél róla!!

2019. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!