Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem érné meg jobban asványvize...

Nem érné meg jobban asványvizet használni csapvíz helyett?

Figyelt kérdés

Bérelünk egy kis lakást, ahova dolgozni járunk, mint irodába. Nagyon kevés vizet fogyasztunk, szinte kizárólag a mosdóban, főzés nincs. Ennek ellenére a vízdíj megközelíti az 1000 Ft-ot. Elgondolkoztam, hogy ha vennénk pár liter ásványvizet mondjuk a legolcsóbb fajtából, és azt használnánk pl. kézmosáshoz, olcsóbban kijönnénk.


Nem egy nagy összeg ez persze, de lehet, hosszú távon érdemes lenne akár így.


De általában véve, szinte mindenhez, amihez víz kell (pl. főzés, takarítás) is jobban megérné így.


2019. okt. 12. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Fillérbaszás lvl: végtelen!
2019. okt. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
És nem, nem érné meg!
2019. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Kornyezetvedelemről hallottál már?
2019. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Őnmagában az ásványvíz is egy felesleges dolog Magyarországon. Ezt már több szakember elmondta mert kiváló az ivóvíz minősége. És te a túlárazott ásványvízzel akarsz kezetmosni. Ezt hogy sikerült kiszámolni? Egyébkent az ezerből kb 800 az alapdíj kétszáz a víz. Ha átàll ásványvízre 1500 lesz a havi vízszámlád.
2019. okt. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Környezetvédelemről majd elgondolkozom akkor, ha nem mindenki autóval fog járni.


A szakemberek rosszul tudják, mert én inni is jobban szeretem az ásványvizet. a csapvíz nem olyan kellemes.


Szóval 800-hoz még pluszban jön hozzá a fogyasztás?

2019. okt. 12. 12:47
 6/20 mindentudó99 ***** válasza:
50%
Ezt saccra írtam. Van egy alapdíj. Amit ti fogyasztotok az kimutathatatlan kb. Az 1000 forint a havi alapdíj lehet nagyjából.
2019. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%

"Környezetvédelemről majd elgondolkozom akkor, ha nem mindenki autóval fog járni."


Ennyit erről!

Szerintem hordd a vizet nylonzacskóban a mcdonalds mosdójából.

2019. okt. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

vigyel asvanyvizet es kezmosas helyett pedig nedves fertotlenito torlokendot hasznalj.

Nem tudom lehet e kapni olyat Magyarorszagon. Az emberek hasznaljak h pl turazni mennek es nincs kezmosasi lehetoseg

Gondolom nem lesz nagyon koszos a kezed az irodaban tehat nem maltert kell lemosni rola.


1000 forintot nem tud kigazdalkodni a ceged?

Szerintem csak a szolgaltatas alapdija 500 forint havonta

2019. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A környezetvédelemmel nem értek egyet. Szelektíven gyűjtöm a műanyag üvegeket is. De amíg mindenki autót használ, amikor van busz, vonat és sok más is, akkor nincs miről beszélni.
2019. okt. 12. 15:28
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Na most vagy én értem totálisan félre a kérdést, vagy komolyan ott tartunk, hogy az emberek nem tudnak számolni, vagy legalább nagyságrendileg becsülni.


Tegyük fel, hogy az 1000 forintos vízdíjad háromnegyede az alapdíj, tehát a tényleges fogyasztásod 250 forint. Nagyjából 250 forint körül van a nem lakossági fogyasztóknak a víz köbmétere (lakosságinak még olcsóbb). Egy köbméter az 10 * 10 * 10 köbdeciméter, vagyis 1000. Egy köbdeciméter az pedig 1 liter. Tehát havonta elhasználtok megközelítőleg ezer litert, ami reális is, tekintve hogy mosdót használtok, a wc EGYSZERI öblítése pedig átlagban 8-12 liter.

No, akkor tegyük fel, hogy találtok a környéken valamilyen boltban nagyon-nagyon olcsó ásványvizet, mondjuk a 2 literes kiszerelést 80 forintért. (Ha nem találtok a környéken, akkor autóval kell cipelni, tehát van még szállítási költség is!) Tehát neked 1 liter víz így 40 forint, 1000 liter pedig 40 ezer. Tehát kb. 40x drágábban jönnétek ki az egészből. (Ja, és ettől függetlenül még az alapdíjat is kéne fizetni :D )

2019. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!