Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy tudom előre kiszámolni,...

Hogy tudom előre kiszámolni, hogy mennyi lesz a rezsi?

Figyelt kérdés

Próbáltam utánanézni hogy ha esetleg van fent hasonló paraméterekkel rendelkező ház mint ahova most költözünk, akkor nagyságrendileg mennyi ott a rezsi, mert fogalmam sincs, hogy 10.000 vagy 200.000 forintra számíthatok... de mindenhol csak olyan válaszok vannak, hogy a konkrét háztól függ, meg általában elmegy más irányba a téma, szóval nem igazán találtam releváns infót erről, hogy körülbelül nagyjából megközelítőleg mennyi egy x ház rezsije.

De mégis, nincs erre valami módszer, hogy előre tudjam nagyságrendileg? Vagy majd az első számlákon meglepődök?


2019. okt. 16. 11:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én,mikor egy vidéki városi albérletben laktam,szintén nem tudtam,mitévő legyek,és ismerősök tanácsai alapján a következőket csináltam....bár kissé gyerekes volt.

Ragasztottam egy~egy papírt a villany,és gázórára,és minden reggel felírtam az óraállásokat. A villanyt egy egységet(kwh)45-tel,a gázt(m+) 100-zal szoroztam,és mindjárt ki is számoltam a napi fogyasztásom,majd a hetit is. Az egész havihoz hozzáadtam egy~egy ezrest(kb. annyi az alapdíj). Így egy~két ezer differenciával ki tudtam kalkulálni,mennyi lesz a fizetnivalóm.

Persze tudnod kell az órákat leolvasnod...

2019. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11

Ez szuper, köszi! :)

2019. okt. 18. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!