Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lemezes hőcserélőt nem kell...

Lemezes hőcserélőt nem kell hőszigetelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég szereltek be egy Ariston Clas One 24 kondenzációs gázkazánt, ami egy (az adattáblája szerint) ZC42-20 típusú lemezes hőcserélőn keresztül fűti a régi fűtésrendszer vizét.


A jó idő miatt most még csak 40 fokon megy a gázkazán, de a hőcserélő felülete kézzel jól érezhetően langyos.


Normális az, hogy már a rendszer elején van egy ilyen hőveszteség? Érdemes-e, illetve kell-e ezt hőszigetelni?


Köszi!



2019. okt. 25. 19:18
 1/5 mindentudó99 ***** válasza:
Ezt már én is akartam kérdezni itt. Most utána olvastam a neten. Árulnak hőcserélőkhöz szigetelést. Tehát nyilván érdemes szigetelni. Meg ugye logikus is hogy a kazánház hideg levegőlye hűti. De tízezrekért nem veszek. Betekerem gyapottal meg rongyokkal.
2019. okt. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindentudó99! :)
2019. okt. 29. 20:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van megoldva. Egy újabb Wolf gázkazán lemezes hőcserélőn keresztül fűti a régi fűtésrendszer vizét.

Valamennyi hőt ad le kifelé a hőcserélő, de nem olyan óriási annak a felület. Pl ha egy radiátorhoz képest nézzük, szinte elhanyagolható. Tulajdonképpen a csöveknek is van hővesztesége, amíg elér a hőcserélőhöz.

A hőcserélő nálunk a kazán alatt hiti szalaggal van a falra felfogatva. Kívülről betekertem szivaccsal hőszigetelés gyanánt. De igazság szerint szerintem nem sok jelentősége van.

2019. nov. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-as, köszönöm a válaszod!
2019. nov. 1. 18:27
 5/5 A kérdező kommentje:

Időközben megoldottam, 20 mm-es XPS lapból csináltam (összecsavaroztam) rá egy dobozt, nagyon pofás lett.


A radiátorhoz képest tényleg lényegesen kisebb a hőleadó felület, de a hőmérséklet-különbség viszont lényegesen nagyobb, a kazánház télen 5 fok körüli hőmérsékletű, szóval hűtés van bőven.


Természetesen a csöveket is leszigeteltem méretpontos csőhéjakkal, így már sehol nem veszik a hő.

2019. nov. 15. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!