Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi fizetendő az ipari...

Mennyi fizetendő az ipari felhasználásra vízdíjnál, persze jogtalanúl?

Figyelt kérdés

1.5 éve havi 50m3 a vízfogyás, most találták meg hol folyik el. Tavaly volt biztosítás is, amit igazoltak a szolgáltatónak is.

Most mégis küldtek egy levelet hogy túl nagy a víz fogyasztásunk ezért kifizettetik az ipari felhasználás díját, ha nem tetszik menjünk bíróságra.

A ház 160m2 10en vagyunk, így alapból magas a víz igény, de ez a duplája ami elfolyt.

Múlt hónaptól már orvosolva van a probléma így kevesebb lesz.

Köszönöm előre js


2019. nov. 5. 11:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Na ilyenről most hallok először,hogy ha túl sok a fogyasztás "ipari" díjat kelljen fizetni. Bár az oké,hogy elvileg mindenki úgy szerződik le,hogy a szerződésben meghatároznak egy vízmennyiséget. Gondolom az a feletti részre kell fizetni a nagyobb összeget.Felteszem nem mindig laktatok ott olyan sokat ezért változott a dolog. De akkor is érdekes. Ilyesmit maximum akkor lenne logikus tenni,ha pl olyan kis faluról lenne szó,ahol a túlfogyasztás, az elfolyások stb. a rendszer túlterhelésével járnak. Hogy elkerüljék ezt, gondolom ezért büntiznek.


Amúgy én közületi díjról tudok csak. Az valamivel több mint a lakossági. Gondolom a plusz köbméterekre azt a díjszabást alkalmazzák. Ha fix mennyiségről szól a szerződés akkor ez teljesen jogos. Meg lehet próbálni emelni a szerződésben lévő mennyiséget arra hivatkozva,hogy már jóval többen laktok ott,mint mikor az eredeti szerződés életbe lépett.


De amúgy ez így teljesen új nekem. Most hallok ilyet először :D Pedig valóban olvasni a szerződésekben meg ilyenekben hasonló paramétereket,amikről eddig azt se tudtam ki vagy mire fizeti.

2020. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!