Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi lehet a klímámnak a baja?...

Mi lehet a klímámnak a baja? Ezzel fűtöm a kis lakásomat és arra lettem figyelmes hogy a kültérije nagyon hangosan kalapál miközben megy. Televolt jéggel, nem olvasztotta le. Adtam neki forró vizet áramtalanitás után és most szépen megy..

Figyelt kérdés
lehet bajvan az automatikus leolvasztásával?
2019. dec. 8. 02:36
 1/2 anonim ***** válasza:
A kalapálás a ventilátor lapátja volt, ami csapkodta a tálca aljában lévő jeget. Ez pedig csak ritkán alakul ki ilyen mértékben és akkor is csak napokig tartó erős fagyban. Szerintem leolvasztott a klíma, főleg ha a hőcserélő tiszta volt, csak nem tudott elfolyni a kondenzvíz a kültéri aljából és belefagyott. El van vezetve belőle a víz valamilyen csövön keresztül? Ezt fagypont alatt végig fűteni kell, vagy a klíma aljából ki kell venni a műanyag kivezető csövet és teljesen szabadon kell hagyni. Abba a csőbe nagyon könnyen belefagy a víz, nem értem miért teszik bele a gyártók.
2019. dec. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A lamellákról szépen leolvad a dér és az esetleges vékony jég réteg,viszont ez 0C külső hőmérséklet alatt a csepptálcába és az elvezetőcsőbe szépen belefagy. Ezért a tálcába hízni kezd a jég míg lassan a ventillátor lapát beleér.Valószínűleg ezt hallottad.Az a gép ami nem rendelkezik tálca és utólagos csőfűtéssel azzal sajnos nem tudsz mit kezdeni,folyamatos fagyont alatti hőmérséklet esetén időről időre ki kell takarítani a tálcát a jégtől...
2020. jan. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!