Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Legális dolognak számít az,...

Legális dolognak számít az, hogy a saját kertemben lévő tüzelőt eladom? Elszáradt fák összevágása után eladhatom tüzelőként a fáimat? Legálisan ez?

Figyelt kérdés
2019. dec. 18. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne az (pláne, ha csak kicsiben csinálod) ?
2019. dec. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megvettem régen a csemetéket magyarul adóztam utána. Felnőtt a fa megöregedett elszáradt . Mivel nekem nincsen kandallóm amivel be tudok fűteni nem tudok mit kezdeni vele. Ezért kérdeztem,hogy lehet e ebből bajom. Saját tulajdonú kertemben van. Nem sok fám van 3 darab. Ha meghirdetném ne,hogy gondom legyen ebből. Inkább megkérdeztem.
2019. dec. 18. 19:27
 3/11 anonim ***** válasza:
KInek okoz ez problémát ?
2019. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Ezért kérdeztem meg.
2019. dec. 18. 20:05
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hirdesd meg nem lesz belőle semmi probléma.
2019. dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
22%
Elvileg adóznod kell minden bevétel után és számlát is kell adnod. Más kérdés, hogy nem hiszem, hogy rád küldenek egy adóellenőrt, főleg ha kis tételben hirdeted meg.
2019. dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Még üzletszerű értékesítésnél sem kell szja-t fizetnie a piactéren értékesítő magánszemélynek, ha bevétele évi 600 ezer forint alatt maradt, s akkor sem, ha bevétele ennél több, de jövedelme nem haladja meg a 200 ezer forintot, a 2012 előtti eladásokat azonban a Kúria februári döntése alapján érdemes felülvizsgálni – hívja fel a figyelmet a Vatera.


Az Allegro Group által üzemeltetett online piactér közleményében ismerteti: 2012. január 1. óta az ingóságértékesítésből származó bevétel után évi 600 ezer forint alatt még üzletszerű értékesítésnél sem kell adózni, illetve bevallást készíteni.

2019. dec. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, ennyi még bőven legális.
2019. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Úristen!

Mit csinált ez a rendszer az egyszerű emberekből?!

2019. dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy bárki foglalkozik vele de szigorúan jogilag nem ennyire egyszerű. Eleve bármilyen fa kivágásához engedélyt kell (lene) kérni az önkormányzattól, az engedélyt megkapod és kötelezően előírják hogy hány darab fát ültess helyette. Ennek ellenére szerintem is nyugodtan eladhatod.
2019. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!