Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A gázóraszekrény is a gázszolg...

A gázóraszekrény is a gázszolgálató tulajdonának számít, és ha igen, de nem zárja el mások elől, akkor lehet-e benne (az aljában) más dolgokat röviden tárolni?

Figyelt kérdés
Társasházi lakásban élünk Békéscsabán. Minden emeleti szinten van gázóraszekrény, ami nincs a szolgáltató által elzárva, elvileg bárki hozzáférhet. Időnként előfordul, hogy hoznak nekünk dolgokat (pl. kaját, ételfutár) amit más lehetőség híján röviden betesz az illető a gázóraszekrény aljába, de csak kb. 30 percre (mivel hogy másként nem tudja odaadni, mert nem vagyunk még otthon.) Tisztán van amúgy tartva a szekrény alja. Remélem, ezzel nem sértünk szabályt, ezért is lenne fontos tudni, hogy kinek a tulajdona a szekrény (nem a benne lévő, a 2, szinten lévő lakáshoz tartozó gázóra, ami szerintem a szolgáltató cégé), és jogunk van-e ehhez. A gázvétel szabályosságát, a gázórák működését nem veszélyeztetjük azzal, amit leírtunk.

2016. jan. 18. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Gázt nem tudom,de szerintem semmit nem lehet benne tartani.

Nekünk régi "kádár~kockánk" van,a falba sűllyesztve a villanyóra szekrény,és ott se lehet(ne) semmit se tárolni. Más kérdés,hogy egy fél diszperzites vödörnyi "minden sz@r" benne van,a kulcsoktól az öngyújtón át a szögek,csavarokig. Évi egyszeri leolvasáskor,mikor jönnek,és fényképeznek,már szóltak...de elment-visszapakoltam.

Akárkié is,azért gázóra szekrény a neve,mert csak arra való.

Egyébként meg kit érdekel? Max.a kötekedő,leselkedő szomszéd mantyog...de mit tud csinálni? Bejelenti a cégnek,hogy pl.szerdán délelőtt 22 percig frankfurti leves,és brassói volt az óraszekrényben???=D

2016. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szekrény nem a szolgáltató tulajdona. Te zárod, vagy nem zárod, még rózsaszínúre is festheted.
2016. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mivel eléggé eltérnek a vélemények, esetleg van olyan válaszadó, aki valamelyik gázszolgáltatónál dolgozik, vagy van ilyen ismerőse?

Úgy emlékszem, a társasház épülésekor a lakóközösség fizette ki a gázóraszekrény díját. Láttam olyan társasházat is, ahol nincs is szekrényben az óra. Emiatt is merült fel bennem, hogy a szekrény esetleg nem a szolgáltató tulajdona, mivel akkor miért ne tenne minden gázórát szekrénybe.


Amúgy a törvény szerint a gázóra gyártásától, vagy a felszerelésétől számított max. 10 évig lehet használni a mérőberendezést? Nálunk néhány éve cserélték ki a gázórát egy már akkor több mint 10 éve gyártottra.

2016. jan. 18. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!