Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi van olyankor, ha az eladó...

Mi van olyankor, ha az eladó a saját végszámláit nem rendezi?

Figyelt kérdés
Eladtam a lakásom, vettem másikat, voltam a szolgáltatóknàl a saját utolsó számláim rendezni, és az új lakás óráit a nevemre venni, az új lakás eladója viszont a saját vég - rész számláit nem rendezte, jött már kB minden szolgaltatótól csekk az előző tulaj nevére, azt mondja én fizessem be, persze felhivtam a szolgáltatót ők is megerősítettek, hogy csak azokat a csekkeket fizessem be, amik az én nevemre jönnek, és dobjam ki az előző lakó csekkjeit, majd kiküldik a vég számlákat az új lakhelyére is. Oda kiküldték, de már hónapok óta át jön, be dobja az én postaládámba az ő számláit, én meg kidobom, aztán felhív, hogy én miért nem fizettem be megint. Ezen kívül, hogy csekkeket küld a szolgáltató, és próbálja behajtani az előző tulajon az elmaradást, mit tud tenni? Az én nevemre jönnek a számlák azokat befizetem mindig, mert az a saját fogyasztasom.

2019. dec. 19. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját fogyasztásod után fizesd ki a számlát .

Az előzőek legyen szolgáltató gondja ,hogy hajtja be .

2019. dec. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak azokat a számlákat fizesd, amik a te nevedre szólnak. Ahogy a szolgáltató mondta. Az ő számláival ne foglalkozz. Mondd meg neki, az még az ő fogyasztása, azt még neki kell kifizetnie. Ha nem teszi, rajta fogja behajtani a szolgáltató. Téged nem fog kár érni.
2019. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Ha mégegyszer bedobja a saját csekkjeit a te portádra akkor verd pofán a rossznépet!
2019. dec. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Az adásvételt lebonyolító ügyvéd talán nem volt kellőképpen körültekintő a részleteket illetően.
2019. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Együtt kellett volna menni a szolgáltatókhoz átiratni a közműveket és ott helyben be kellett volna fizetni az eladónak a tartozásait.
2019. dec. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
A szolgáltatóktól nullás számlát is szokott kérni az eladó (vevő), hogy nincs tartozása.
2019. dec. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Itt a szolgáltató hibázott,ahogy az 5 ös irta .
2019. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lol... milyen emberek vannak... az az övé, az ő tartozása, neked semmi közöd hozzá... kesőbbiekben majd a szolgáltató átadja egy végrehajtónak, de az ilyen hülye azt is a te postaládádba fogja átdobálni :D

De neked továbbra sincs hozzá semmi közöd...

Engem is át akartak vágni, mikor megvettem a házam, az előző tulajnak 200.000ft tartozása volt, azt akarta, hogy én fizessem ki, es be akarta mesélni, hogy addig nem tudom úgysem átiratni a nevemre a közműveket... hála isten bementem erre rákérdezni, és láss csodát, szerződést kötöttek velem, azt meg behajtották őrajta, nekem ahhoz semmi közöm nem volt...

Persze anyázást azt kaptam rendesen, meg azóta se köszön a fickó itt a faluban.

2019. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Felírtátok az óraállásokat, átadásnál?
2019. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az adásvételi szerződés KÖTELEZŐ melléklete, az óraállások lejegyzése és mindkét fél aláírása.

Ezt még a leghülyébb zúgügyvéd is tudja.

(Elvileg.)

2019. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!