Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázóra alapján hogyan tudom...

Gázóra alapján hogyan tudom kiszámolni hány kWh hőteljesítményű a konvektorom?

Figyelt kérdés
2020. jan. 10. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vedd le a burkolatot és keress rajta egy

adattáblát azon rajta van a konvektor adatai.

2020. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy írták,egyébként sehogy .
2020. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Lekapcsolsz minden más fogyasztót, és teljes teljesítményen megméred a gázfogyasztást 1 óra alatt, de a félórát is megszorozhatod kettővel, vagy a 20 percet hárommal, de minél rövidebb ideig mérsz, annál pontatlanabb lesz. A kapott köbmétert megszorzod 8,8-al. Pl Fég 5,8 kW konvektoroknál lesz 0,66 m3, tehát 0,66*8,8= 5,8 kW. ( 1 m3=34 MJ )
2020. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Ha egy liter vizet megiszok fél óra alatt, hány kiló vagyok?

Kb. ennyire....

2020. jan. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Juliusz48 ***** válasza:
Amennyiben csak fűtésre használja akkor a téli m3 fogyasztást megszorozza a számlában lévő energiatartalommal és megkapja az elfogyasztott energiát. Mivel a konvektor nem folyamatosan adja le a maximális hőt arra csak a gépkönyvéből lehet adatokat nyerni, de gondolom nem is arra kíváncsi. hanem az elhasznált mennyiségre. Ha propánbután esetén meglehet találni a kg-ra eső energiatartalmat
2020. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!