Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » B tarifánál hogy működik?...

B tarifánál hogy működik? Mennyi ideig nincs villany?

Figyelt kérdés
Tudok e melegvizet csinálni amikor a B tarifás bojler nem kap áramot? Mi van, ha elfogy és mégis kellene?
2020. jan. 18. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha Neked nem felel meg így a szolgáltatás (napi 20 óra, maximum 2x, 2óra megszakítással, de a kettő között min. 2óra), akkor köttesd át normálra és veszted a kedvezményes tarifát.

A döntés a Tied.

2020. jan. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Oda kell figyelni a felhasználásra, ezek szerint elhasználtad 2 órán belül a teljes melegvízkészletet.

Ha kevésnek találod, akkor meg kell növelni a tárolótartály kapacitását.

2020. jan. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Tudok e melegvizet csinálni "


Háát főőteszed a lavór vizet a gáázra.

2020. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Melyik szolgáltatónál 20 órás a B tarifa? Régen éjszakai áramnak hívták, mert tényleg éjszaka volt, este 10-től reggel 6-ig. Jó ideje pedig vezérelt áram és csúcsidőszakon kívül van, de most is csak 8 órán át, több részletben.

"Csúcsidőszakon kívüli időszakra esik az áram elérhetősége, naponta mindössze 8 órán keresztül. A B tarifa ára 23,54 Ft/kWh, és választható az A1 vagy A2 díjszabás mellé is, kiegészítő lehetőségként."

[link]

"B tarifa: egy vezérelt áram, külön villanyórája van, erre lehet csatlakoztatni a hőtárolós készülékeket, mint például a bojlert, de ez csak napi 8 órára kapcsol be"

[link]


A bojler nagyságát a család/használók számának és használati szokásainak megfelelően kell kiválasztani és akkor ritkán fordul elő, hogy elfogyjon a melegvíz.


Nekünk pl. 200 literes bojlerünk van 5 főre és a mi használati szokásainkkal elég a melegvíz (kb 65 fokra van állítva)

Itt találsz egy táblázatot, ami segít bojler nagyságot kalkulálni: [link]

2020. jan. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

SRY

A 20+2+2 szolgáltatás a B GEO tarifa (keverte egy ismertető)

2020. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Engem az érdekel leginkább, hogy végül üs mikor van rajta villany? Pl. 17-22h vagy 06-14h. Mi az általános gyakorlati tasztalat?

Az ismertetőket elolvastam, de nem konkrét.

2020. jan. 20. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:

B áramtarifán naponta 8 óra működési időben vételezhet, amiből 4-6 óra csúcson kívüli időszakra esik (és a legrövidebb kapcsolási idő sem lehet kevesebb 15 percnél).


A napi 8 óra egyszeri felfűtésre mindenképpen elég, ehhez kell kalkulálni a tárolt mennyiséget, persze a fogyasztás figyelembevételével.

Nagy általánosságban reggel biztos teljesen fel lesz fűtve.

2020. jan. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz, de olvasni én is tudok, csakhogy ebben az idézetben nem a gyakorlatot írják le. Nekem az kell, csak azt értem meg.
2020. jan. 20. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!