Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez a villanyszámla sok, kevés...

Ez a villanyszámla sok, kevés vagy átlagos?

Figyelt kérdés

Ketten élünk a párommal egy albérletben. A villanyszámlát fogyasztás után fizetjük, nem általányban. Így télen 5800-6000 Ft körül van. Fogalmam sincs, hogy ez milyennek számít, mert nincs sok összehasonlítási alapom.

Ami sokat megy, TV, hozzátartozó médiaboxxal, router, egy viszonylag új asztali számítógép, A osztályos mosógép heti 5-6 mosást, Ariston gázkazán, meg egy öregecske hűtő.

Utóbbi tuti sokat eszik, má csere érett.

Szóval ilyen fogyasztás mellett ez az összeg milyennek számít?


2020. febr. 10. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%

Az én szememben ez ingyen van, nekünk 40.000 volt a legutóbbi. :D

Szerintem átlag alatti, ismerősöméknél is hasonló berendezések mennek, és nekik több szokott lenni ennél.

2020. febr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Régi hűtő sokat tud fogyasztani. De így reàlis ez az összeg.
2020. febr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Mi is ketten vagyunk (plusz egy kutyus), 54nm-es panellakás. Mosógép, mosogatógép, hűtő, sütő, számítógépek, TV, miegymás. 4-6 ezer forint körül szokott lenni a számla. Mondjuk nekünk minden eszköz A++ energiás és minden világításunk LED-es.

Akinél 40 ezres villanyszámla van, az nem tudom mit csinál. Elektromos fűtés van? Mert max azt tudom elképzelni.

2020. febr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kb reális az ár. Mi 4-en vagyunk, 2 kisgyerekkel, hasonló berendezés használat és teljesen hasonlóan fizetünk. Mikor egyedül voltam, akkor kicsit kevesebb volt, mert a mosógép kevesebbet ment.
2020. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#3

Igen, elektromos fűtés, plusz minden más is elektromos a házban. :)

2020. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Akkor ok. Nyáron több a légkondi miatt, de akkor ez az összeg teljesen jó.
2020. febr. 10. 16:58
 7/13 anonim ***** válasza:

Le tudod harmadolni.:)

Új hűtő kell, 110 kWh-s alatti, és standby-on ne legyen semmi. Modem se.

Lehalkított rádió is annyit eszik, mint a hangos.

2020. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Nekünk 9-10 000, de van rajta bojler is.

Plusz régi hűtő, amit lecserélhetnék, de minek? hogy havi 500 Ft-t spóroljak? Megy amíg megy, ezek legalább nem halnak meg 5 évente, megbízható. Minden egyéb elektronikai dolog energia takarékos új, azokkal sajnos bekerültem ebbe, hogy 5 évente meghal és cserélni kell.

De mondjuk mi nem is spórolunk vele, lehetne figyelni rá és spórolok havi 2000-t, de az nem pénz, nem ér annyit.

2020. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hogyhogy hetente 5x-6x mosol, amikor csak ketten vagytok?
2020. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9: Van, aki ilyen. Az én nejem is képes hetente 5-6 adag mosást betenni (színes, fehér, fekete külön) pedig mi is csak ketten vagyunk.
2020. febr. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!