Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy régi stiebel eltorn...

Egy régi stiebel eltorn elektromos bojlert használunk és elég sokat fogyaszt.80 vagy 100 literes talán. Kettõnknek elég lenne egy 50 literes? Parom zuhanyzik, en furdok csak általában, plusz a mosogatás. A régi bojlerek tòbbet fogyasztanak?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 11:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromos vízmelegítés nagyon drága. Én 80 literest használok egyedül csak zuhanyra és sokszor az sem elegendő. A folyó melegvizes mosogatást el kell felejteni.
2020. máj. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mondjuk hogy 80 literest haszalsz egyedul csak zuhanyra es nem mindig elegendo az furi. Nekunk sajna nincs gaz bekotve igy minden arramal megy, a bojler is. Probalom visszaszoritani a havi szamlat,azert is erdeklodom megeri e ujabbra beruhazni fogyasztas tekintetében...vagy esetleg kisebbre.
2020. máj. 31. 11:15
 3/20 anonim ***** válasza:

Léteznek ezek a dupla tartályos bojlerek speckó vezérléssel. Megtanulja mikor használsz melegvizet, és előtte felmelegíti.

[link]

2020. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az a baj ezekkel az elektromos bojlerekkel, hogy akkor is annyit fogyaszt, ha alig használok melegvizet. 120 literes Hajdum van, egyedül élek, de hétköznap a munkahelyen fürdöm, mosogatógépet használok, így csak minimális melegvízhasználat van, valamennyi kézi mosogatás, meg a hétvégi fűrdés, mégis ugyanannyit fogyaszt a bojlerem, mint mikor 4-en laktunk itt, és napi fürdések voltak kádban. Sajnos nálam a rádióvezérelt kapcsolóróra is behalt,EOn-os szerelők meg nem tudták kicserélni, és csak átkötötték. Mindjárt cirka 30 kWatt plusz lett, mert akkor is kapcsolgat a bojler ha 1-2 fokot hül benne a víz. Ironikus, hogy az előtte felrakott, régi mechanikus időkapcsolója is rossz volt, ezért a korábbi tulaj felszerelt egy relét nyomógombbal a bojler mellé, amivel be lehetett kapcsolni. Kikapcsolást meg a bojler hőérzékelőjének mikrokapcsolója végezte. Viszont vissza már nem kapcsolt. Aki este először fürdött az bekapcsolta.

Újabb bojlere nem érdemes beruházni, mert ebben az 1975-ben vásárolt 120 litereben is ugyanúgy 1800 wattos fűtőbetét van, mint a most kapható ugyanekkora méretűben. Hamarosan cserés lesz, de maradok ennél a méretnél és típusnál (akatrész, könnyű vízkovezni stb) Igazából a felfűtés ami sokba kerül, de utána meg csak hőntartás van, és azért ha engedek is vizet,az nem hűti le benne annyira a 120 litert mint a 80-at.

Én a vezérléssel fogok operálni. Vettem időkapcsolót, de ezt sajnos a bojler Fi reléje nem szerette. Azt akartam, hogy csak este menjen pár órát.

Másik opció, egy digitális hőkapcsoló beépítése, van is ilyenem, és ezzel az 1-2 fokos hülés utáni bekapcsolást ki tudnám tolni, így nem kapcsolna olyan szűrűn.

2020. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%
Tény, hogy a régi elektromos készülékek jóval többet fogyasztanak. Én a helyetekben lecserélnem egy A+-os, vagy A++-os elektromos vízmelegítőre. Akkor mindig pont annyi melegvized lesz, amennyi kell. Sokkal korszerűbb fogyasztással. És jóval kevesebb számlával.
2020. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5-ös milyen vízmelegítõre gondolsz? Mert ha átfolyásosra akkor abbòl kéne egy rakat,mert van 4 csap, egy kád és egy zuhany a házban.....bojlerbõl meg sehol nem láttam B-nél jobb fogyasztásùt :(
2020. máj. 31. 21:17
 7/20 anonim ***** válasza:

Ennéljobbatnem találsz

[link]

Jelenleg ezek a leg gazdaságosabbak.

2020. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
En is "csak" eddig jutottam...nem hiszem, hogy letezik A vagy A+-os...
2020. máj. 31. 21:25
 9/20 anonim ***** válasza:

Az "okos" bojler csak "nappali" árammal képes okoskodni. Az "éjszakaira" tarifával költség hatékonyabb a hagyományos bojler.

Az új, korszerűbb, bojler attól takarékosabb, hogy vastagabb a tartály szigetelése. Kisebb a tárolási veszteség. Sok évtizedes bojlernél ez 3-4kW/nap. Az új meg kevesebb mint 2. A különbség Forintosítva kb 25000/év éjszakai tarifával számolva.

2020. jún. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Annál tőbbet tud, nemhiába dupla a tartálya, vagyis kevesebb vizet melegít, valamint használat előtt melegíti fel. Folyamatos zuhanyzásra is alkalmas a 2 tartály miatt. Mindezt kisebb teljesítménnyel oldja meg. Jelentósen gazdaságosabb több szigetelés nélkül. Nemhiába teljesen más a kialakítása. Csak el kellene olvasni és utána nézni.

Alap kisebb hőfokon tartással már eleve kisebb a vesztesége, csak akkor fűt és addig, ameddig kell.

2020. jún. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!