Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Napelemes rendszerrel szerelt...

Napelemes rendszerrel szerelt oda vissza mérő óra hogy működik?

Figyelt kérdés
Amikor termel a napelem fullra méri, vagy csak a termelt és közben fel nem használt áramot méri? Utóbbi esetben gondolom a fogyasztás is csak akkor mér ha nem a termelt áramot fogyasztom.

2020. jún. 22. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem 2 óra van.

Az egyik a termelést, a másik a fogyasztást méri.

2020. jún. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Kétirányú mérőórát telepítenek ilyenkor (a szolgáltató) ad-vesz órának is hívják.
2020. jún. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Azt nézi, ami a szolgáltató felé menő vezetéken folyik, befelé vagy kifelé.

Akár két külön készülék lenne, akár egy készüléknek két agya, amikor éppen kifelé megy az energia, mert több a termelésed, mint a fogyasztásod, akkor az kattog magában, amelyik azt méri - amikor éppen többet fogyasztasz, mint termelsz, akkor meg az számol, ami a befelé jövőt méri.

2020. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy másodikként gondolod, tehát a termelt, de fel nem használt energiát méri. Egy olyan órát kell elképzelni, ami figyeli az áram irányát is, és külön jegyzi a vételezett, és a visszatáplált energiát. Az elszámolásnál a két mennyiség különbsége lesz fizetendő, ha több lesz a vételezett energia. Ha túltáplálsz az elszámolási időszakban, akkor macerásabb a dolog, mert a szolgáltatónak kéne fizetnie, ami ha nagyon elszánt vagy, akkor sikerülhet, de csak az energiaárat fizetik.
2020. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. viszont akkor nem értem. ma telepítették az órát és indult el a napelem. egy óra van, de két agy. 2 szám ami 10mp ként váltja egymást. azt mondták hogy az első 1.8.0 kód az a termelés a másik 2.8.0 kód a fogyasztás. ez ma 7 és 13kw. tehát 7 et termeltem és 13at fogyasztottam. Viszont az inverter meg 19,1 kw termelést mutat és 0 kw fogyasztást.

Nekem soknak tűnik mert ha 19-et termeltem és még 13-at vételeztem és volt olyan időszak amikor meg visszatápláltam a 7-et akkor 25kw fogyasztás fél nap alatt. 19+13-7. (11 órakor indult a mérés) Vagy rosszul mondták és 19+7-13 ami 13 kw, tehát 13 termeltem és 7-et fogyaszottam? a leírás amit kaptam az alapján nem értelmezhetők a kódok.

2020. jún. 23. 00:09
 6/15 A kérdező kommentje:
megkérdeztem az eon-t és a szerelő kiderült hogy rosszul mondta. 1.8.0 kód az energia import amit én vételeztem a megtermelten felül és a 2.8.0 az eneriga export amit betápláltam. tehát a fogyasztásom 19kw megtermelt +7kw amit még vételeztem és - 13 kw amit meg betápláltam amikor nem fogyasztottam termelés közben. azaz 13 kw volt a fogyasztásom. Ha valakit érdekel.
2020. jún. 23. 12:08
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Így már jobb.

És ez a 13 kWh ez reális arra az időszakra?

(Reménykedem benne, hogy elszakadunk a kw-tól. :) )

2020. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
2 hónap telt el és 1665 kwh-t termelt az évi 7200 kwh-ra kalibrált rendszer. Kíváncsi vagyok, hogy meglesz-e az évi 7200 kwh.
2020. aug. 25. 18:55
 9/15 Vadász420 válasza:
Fél évi távlatban,h áll a mutató?
2020. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
pont tegnap néztem: 722 a vételezett és 2471 a termelt. De ehhez azért hozzá tartozik, hogy nyaralóként használjuk egyelőre az épületet. Ami azt jelenti, hogy Szeptember óta csak egyszer voltam lent, egyedül és fűteni akkor még nem kellett. Azóta 15 fokon voltak a termosztátok (elektromos fűtés van) most a hétvégén fűtöttem és mikor eljöttem 18-ra nyomtam fel, ennyin fogom tartani egész télen hacsak nem megyünk le, mert akkor előtte pár nappal felfűtöm a házat) Az összes termelés amit az inverter mutat 2782kwh 5 és fél hónap távlatában. Amúgy évi 7-7,5 kwh ra lett tervezve a rendszer.
2020. nov. 9. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!