Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gáztűzhelyen mennyi idő alatt...

Gáztűzhelyen mennyi idő alatt fogy el 30 Ft értékű gáz?

Figyelt kérdés
Budapesti lakás, napi kb. 30 Ft átalányt fizetek, és érdekel, hogy mennyire éri meg. Csak a gáztűzhelyről van szó.
2020. júl. 1. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Függ a rózsa méretétől és hogy milyen lángon.
2020. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
40-45 éves tűzhely, legyen mondjuk takarékláng...
2020. júl. 1. 13:47
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az összevetéshez az a probléma, hogy nem átalánydíj esetén fogyasztásfüggő a földgáz ára. Évi 1200 m³ fogyasztásig 100 Ft/m³; az efölötti fogyasztási rész minden köbmétere 114,68 Ft. Annál drágább az 1 m³-re számítható ár, minél jobban meghaladja az éves fogyasztás az 1200 m³-t, hiszen annál nagyobb rész esik a drágább díjba.

Nálunk a gáztűzhely mellett melegvizet és fűtést is adó gázkazán is működik. Fűtésmentes időszakban a heti fogyasztás 6-7 m³; ez a gáztűzhely (főzés, sütés) és a kazán (melegvíz) fogyasztása. Ez, együtt is messze elmarad az évi 1200 m³-es fogyasztástól, hát még csak a gáztűzhely. Csak gáztűzhely esetén tehát bőven lehet a 100 Ft/m³-es árral számolni.

A gáztűzhelyen a legnagyobb rózsánál mértem meg (10 cm átmérőjű) az 1 perc alatti fogyasztást. Teljes lángon 0,004 m³ volt, teljesen takarékon pedig 0,001 m³.

0,001 m³ ára 0,1 Ft; 0,004 m³ ára 0,4 Ft.

30 Ft árú gázt teljesen takarékon 300 perc alatt, azaz 5 óra alatt fogyaszt.

30 Ft árú gázt teljes lángon 75 perc alatt, azaz 1 óra és 15 perc alatt fogyaszt.

2020. júl. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Tehát ha kétszer ekkora rózsám lenne, azon is minden nap 5 órán át kellene főznöm, így meg gondolom kb. 10 órán át, hogy összejöjjön a 30 Ft. Nyilván nem számolom a sütőt, és ha teljes lángon megy, de így is elég megdöbbentő az elérés a valós átlagos fogyasztáshoz képest, ami szerintem maximum fele ennyi, több rózsával, és sok főzéssel számolva. Talán majd felvetem valahol ezt a problémát.
2020. júl. 2. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha napi 30Ft, az havonta 900 Ft átalány, én totál elégedett lennék vele!!
2020. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem pont ennyi, és csak a gáztűzhelyhasználatért, így is?
2020. júl. 3. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!