Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 30 m2-es zártkerti ingatlan...

30 m2-es zártkerti ingatlan új nyílászárókkal kb. hány köbméter fával fűthető egy szezonra levetítve kicsi 5kw-os vaskályhával?

Figyelt kérdés

2020. aug. 1. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
40-50 köbméter
2020. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Köbméterre nem tudom. Nekünk egy közepes erősségű télen 20-25 q akácfa ment el ekkora helyiségre ügy, hogy még a vizet is a kályhán melegítettük mosófazékban.
2020. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Viccelsz 1-es?

A ömlesztett köbméter fa 5-7 mázsa!... a többi, erdeiköb stb. a duplája.

Tehát akkor szerinted, a legminimálisabb egységgel számolva, egy majdnem szobányi helyiség befűtése 350 mázsa egy télen? :D

Bár lehet, hogy te az Antarktiszról írogatsz!:D

2020. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előre sajnos nehéz megbecsülni, hogy milyen telünk lesz. 96m2-es házat fütök fával, központifűtéssel, és volt olyan tél, hogy elég lett 5-6 erdei köbméter fa, de volt mikor 8 is elfogyott. 3-4 erdei köbmétert(1x1x1,7m) legalább vennék. Inkább legyen több, mint kevesebb, mert ha télen kell megvenni, az már nem olyan száraz, gyengébben is melegít és több is fogy.
2020. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazad van 3-as, kapkodtam, mázsára gondoltam. Bocsánat kergebirka vagyok.
2020. aug. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok függ a falazattól, valamint a födémtől is. Ha ügyes vagy, csinálj inkább rakétakályhát, azzal sokkal takarékosabban tudsz tüzelni.
2020. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aprított fára gondolok, nem erdei köbre, a falak vékonyak sajna, 25-ös tégla, és nincs habszivacs szigetelés.
2020. aug. 4. 12:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyen falazathoz valóban a rakétakályhát javasolom. Abban minden ficni-fecni gallyal hatékonyan tudsz tüzelni. Rocket stowe néven keress rá a youtube-on.
2020. aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Agyagból, hulladék téglából ülőpadkát is építhetsz a füstjárat útjába, így hőtárolót is kapsz.
2020. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!